הפסקת הריון

"אני עוד מקווה לזכות לילדים. בינתיים, הגעגוע לילד שפספסתי צורב"

"אין מספיק מילים לתאר את הכאב, הצער, החרטה, רגשות האשמה, והתחושות האיומות שאין דרך חזרה. אני כותב לכם את זה עם דמעות בעיניים: אל תעשו את זה"

  • כ"ד תמוז התשפ"א
(צילום: shutterstock)(צילום: shutterstock)
אא

"לפני שש שנים ביצעה בת זוגי הפלה", מספר בצמרמורת נועם, בן ה-30 מאור יהודה בפוסט מזעזע שהוא מפרסם. "מאז אין לי מנוחה. אני לא נרגע מהמחשבה על מה שעשיתי".

"הייתי רווק צעיר כשבת זוגי דאז, היום אשתי, מיטל, נכנסה להיריון לא רצוי. הרגשתי שאנחנו לא בשלים להביא ילדים ולהקים משפחה. מיטל דווקא רצתה להמשיך את ההיריון, היה לה רצון עז להמשיך את הקשר בינינו. אני לא הייתי בטוח בזה. לשמחתי אז, ולצערי היום, לא הסכמתי בשום אופן. כשהתוודעתי להיריון שלה, אמרתי עליה שאם היא לא תבצע הפלה, ננתק את הקשר. לא יכולתי לחשוב על ילדים. היא עדיין הססה.

"בינתיים ההיריון התקדם, ומיטל כבר הייתה בשבוע ה-25 להיריון. זה כבר תינוק קטן. לא רק חי, אלא גם בועט. לא רציתי את זה, ולחצתי עליה שוב ושוב שתעשה הפלה.

"בסופו של דבר, מיטל השתכנעה. אבל דווקא אז, רגע אחרי שההפלה בוצעה, נחתה עלי ההבנה של מה שעשיתי. באותו רגע, החיים שלי השתנו. לנצח.

"סיוטים רודפים אחרי בימים ובלילות. כל לילה, כשאני נשכב לישון, אני חולם על הילד שלי, ומפנים יותר ויותר שעשיתי את הטעות של החיים שלי.

"היום אני חוזר בתשובה, נשוי למיטל בקדושה ובטהרה, ולא מצליח להביא ילדים לעולם. כנראה שאינני ראוי לכך. אני מדמיין את עצמי כל יום יושב עם הילד, משחק, צוחק, מרים אותו גבוה וזוכה לתת לו נשיקה במצח לפני שהולך לישון. אני עוד מקווה לזכות לזה עם הילדים שיהיו לנו בעתיד בע"ה, אבל בינתיים הגעגוע לילד שפספסתי, צורב. מאד.

במכתבי זה אליכם, גברים ונשים כאחד, אני רוצה להגיד ולהתוודות בפה מלא: הפלה היא חטא. על חטא יש דבר אחד שאפשר לעשות: לכפר עליו. אין מספיק מילים לתאר את הכאב, הצער, החרטה, רגשות האשמה, והתחושות האיומות שאין דרך חזרה. אני כותב לכם את זה עם דמעות בעיניים: אל תעשו את זה. אל תכריחו או תשכנעו שום אישה בשום מצב לעשות הפלה".

* * *

אחרי הפלה, מתמלאים תחושות חרטה ואשמה כבדות. אחרי הפלה, באים כל הנזקים, מתגלות לפתע בעיות שלא הכרתם, אחרי הפלה, חווים דברים שלא מצליחים להבין את פשרם. יש לזה הסבר. ההפלה.

אחרי הפלה, חייבים לתקן. חייבים לעשות תשובה.

אז מה באמת אמורה לעשות אישה שביצעה הפלה, מה חייבים לעשות הבעל שהלחיץ, האמא שדחקה, הרופא שביצע והחברים שיעצו עצות רעות? איך עושים תשובה על עניין של הפלות? האם אפשר בכלל לעשות?

התשובה פשוטה מאד.

"תשובת המשקל", כך מורים לנו מורי התשובה. כלומר: להציל עוברים של נשים אחרות. במקום הנשמה ששלחתם מהעולם, תבוא נשמה יהודית אחרת שתאיר את העולם.

איך עושים את זה?

פשוט מאד. אנו במחלקת אמ"א מצילות חיים של ממש. מחלקה שלמה, שפועלת ללא הפסקה על מנת להציל חיים. אלפי חיים חדשים שהיו נתונים בסכנה הגיעו לעולם בכל זאת בזכות אמ"א.

זוהי תשובת המשקל. הפסקתם חיים, עכשיו תעניקו חיים. זה הזמן, וזו החובה שלכם.

לחצו כאן לתיקון הפלה.

תגיות:מחלקת אמ"אהפלה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה