חדשות יהדות

הרב הראשי לישראל במכתב לנפגעי האסון במיאמי: "מתפללים לנס"

מכתבו של הגאון רבי דוד לאו, הרב הראשי לישראל, למשפחות שאיבדו את יקיריהם באסון הקשה במיאמי: "אנחנו אחים לצרה, וחברים באהבת אמת. שולח מציון ומירושלים את תפילותיי ומחזק אתכם"

  • י"ט תמוז התשפ"א
הבניין שקרס במיאמי (צילום: shutterstock)הבניין שקרס במיאמי (צילום: shutterstock)
אא

הגאון הרב דוד לאו, הרב הראשי לישראל, שלח מכתב חיזוק לנפגעי האסון במיאמי. "אחי ורעי, עם כל בית ישראל הצטערתי לשמוע על האסון הכבד שפקד אתכם, קריסת הבנין הגדול במיאמי על תושביו, ביניהם רבים מאחינו, לגבי חלק מהם גורלם לא ידוע עדיין ואנו מתפללים לנס", פותח הרב הראשי את דבריו.

"עוברת עלינו תקופה קשה שמעטות כמותה ידועות לנו. אנו נמצאים בימים של 'מחוץ תשכל חרב ומחדרים אימה' מידי יום אנו שומעים על אסונות נוראים שפוקדים אותנו. למעלה משנה שמגפה נוראה מכה בכל אונה, אינה מבחינה בין דת לעם בין איש לאישה נער וזקן, והעולם עמד חסר אונים וישע. לפני כחודשיים פקד אסון כבד את יושבי ישראל והיה זה בעת רצון יומא דהילולא דשמעון בר יוחאי, מ"ה מבני עמנו נלב"ע.

"בן אנוש אינו יכול לדעת דרכי ההנהגה, ובנסתרות מאתנו אין לחקור, אחד מהדברים שנפלאו מאתנו 'דרך נחש עלי צור' והצור – תמים פעלו.

"ראשית, אני רוצה לבטא את שאני חש את כאבכם ואת המצוקה בה אתם נמצאים בימים אלו. בנוסף, הדברים הנוראים מחייבים אותנו למחשבה נוספת על החיים ועל משמעותם. על מציאות דומה דיבר הנביא ישעיהו 'מי את ותראי מאנוש ימות ובן אדם חציר ינתן, ותשכח ה' עושך נוטה שמים ויוסד ארץ, ותפחד תמיד כל היום מפני חמת המציק כאשר כונן להשחית, ואיה חמת המציק'.

"יקירי! דעו שאנו אחים לצרה, וחברים באהבת אמת וברוח חסד. אני שולח מציון ומירושלים את תפילותי לכל נפגעי האסון הנורא ולבני משפחותיהם, ומחזק אתכם בתקופה קשה זו", מסיים הרב הראשי את מכתבו.

תגיות:הרב דוד לאוהאסון במיאמי

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה