חדשות בארץ

סער: מתנגד לבחירות ישירות לראשות הממשלה

יו"ר תקווה חדשה, גדעון סער, חזר על סירובו לשבת בממשלה בראשות בנימין נתניהו והבהיר את התנגדותו לקיום בחירות ישירות לראשות הממשלה: "שינוי כללי המשחק תוך כדי המשחק". יו"ר רע"מ, מנסור עבאס, אמר כי עמדת מפלגתו בסוגיה "תיקבע לפי טובת החברה הערבית וטובת רע"מ"

סער (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)סער (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
אא

יו"ר תקווה חדשה, גדעון סער, הצהיר היום (שני) כי אינו חוזר בו מסירובו להצטרף לממשלה בראשות בנימין נתניהו: "עמדתנו לא השתנתה", אמר בפתח ישיבת סיעתו. "בראיית תקווה חדשה יש שתי חלופות להקמת ממשלה. האפשרות הראשונה – ממשלת ימין בראשות מועמד אחר. ניתן להקים ממשלה כזו בקלות ובמהירות. האפשרות השנייה – הקמת ממשלת אחדות פריטטית, עם הסדרים שיאפשרו לתקווה חדשה לעמוד על הערכים, העקרונות והשקפת העולם שלנו. שתי האפשרויות עדיפות על בחירות נוספות. זה לא הזמן לקחת את ישראל לבחירות נוספות".

סער הבהיר את התנגדותו להצעת החוק לקיום בחירות ישירות חד-פעמיות לראשות הממשלה מבלי לפזר את הכנסת: "לא נכון לשנות את שיטת הממשל הנוהגת באמצע ההליך הפרלמנטרי. הדבר דומה לשינוי כללי המשחק תוך כדי המשחק".

זמן קצר לאחר מכן נשא יו"ר רע"מ, מנסור עבאס, הצהרה מיוחדת בכנסת, בה אמר כי מפלגתו בוחנת את החוק לבחירה ישירה: "עמדתנו תיקבע לפי טובת החברה הערבית וטובת רע"מ".

עבאס התייחס למתקפות עליו מצד מפלגת הציונות הדתית והעומד בראשה, בצלאל סמוטריץ': "החלק הגדול מהחברה ומהמפלגות בישראל מקבלות את רע"מ ואת מה שהיא מציגה ומייצגת. חלק קטן ושולי עדיין נמצא באזורים החשוכים של לפסול את האחר".

"בתחילת החודש עמדתי בנצרת וביקשתי להדגיש את שאיפותינו לשותפות אזרחית בכל הרמות – בחברה ובממשל", הוסיף עבאס. "גם ביקשתי להדגיש את דרכנו כדרך שסולדת מכל סוג של אלימות מילולית או פיזית, וקוראת לכולם לציית להוראות החוק ולכבד כל אדם באשר הוא. רע"מ מותקפת לאחרונה על ידי גורמים מסוימים, שמנסים להכתים אותה כתומכת טרור תוך כדי מתן לגיטימציה לשיח מסית וגזעני. רע"מ עומדת איתנה בפני שיח זה ולא משנה את עמדותיה. אנו בזים לשיח גזעני ומפלג זה".

בסיום דבריו, נשאל עבאס האם הוא שולל את האפשרות לממשלה בראשות יו"ר ימינה נפתלי בנט: "לא שולל שום אופציה", ענה. "כל האופציות על השולחן".

תגיות:גדעון סערמנסור עבאסבחירות 2021

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה