חדשות בארץ

5.4 מיליארד שקלים: עסקת ענק ביטחונית בין ישראל ויוון

העסקה, שנחתמה ביום שישי האחרון, כוללת הקמה ותפעול של מרכז בינלאומי לאימוני טיסה לחיל האוויר היווני על ידי חברת "אלביט מערכות" למשך כעשרים שנה

חתימת ההסכם (קרדיט צילום: משרד ההגנה היווני)חתימת ההסכם (קרדיט צילום: משרד ההגנה היווני)
אא

ראש האגף לייצוא ביטחוני במשרד הביטחון (סיב"ט), תת-אלוף (במיל') יאיר קולס, חתם שלשום (שישי) באתונה על הסכם הרכש הביטחוני הגדול ביותר שנחתם מאז ומעולם בין ישראל ויוון.

במסגרת העסקה, משרד הביטחון הישראלי יקים באמצעות חברת "אלביט מערכות" מרכז בינלאומי לאימוני טיסה עבור חיל האוויר היווני, במודל בית הספר לטיסה של חיל האוויר הישראלי. "אלביט מערכות" תספק מטוסי אימון חדשים מסוג M-346 ותתחזק את כלל מערך טייסת האימונים, המורכב מעשרות מטוסי אימון מסוג M-346 ו-T-6 לתקופה של כעשרים שנה. בנוסף, תספק "אלביט מערכות" אוויוניקת אימון מרובד חדשנית שתותקן על מטוסי האימון, תספק סימולטורים מקושרים לטיסה, מערך של תחנות אימון קרקעיות וכן מערכות שליטה ובקרה על מנת לאפשר ניהול אפקטיבי של פעילות אימון הטיסה.

העסקה בין המדינות (GTG) נאמדת בכ-1.65 מיליארד דולר (כ-5.4 מיליארד שקלים). בהמשך ייבחנו גם שיתופי פעולה בין בתי הספר לטיסה של ישראל ויוון.

שר הביטחון בני גנץ אמר: "הסכם שיתוף הפעולה נשען על המצוינות של התעשייה הישראלית והיחסים האיתנים בין מערכות הביטחון של יוון וישראל לאורך שנים. אני מודה לשר ההגנה היווני, ניקולאוס פנגיוטופולוס, על קידום העסקה שעליה דנו במפגש הטרילאטרלי האחרון בקפריסין. אני בטוח ששידרוג היכולות והחיזוק לכלכלה הישראלית והיוונית יעמיקו את השותפות בין שתי המדינות – ביטחונית, כלכלית ומדינית".

תת-אלוף (במיל') קולס הוסיף: "השותפות הביטחונית והתעשייתית בין משרד הביטחון הישראלי והמשרד לביטחון המולדת היווני מקבלת היום חיזוק נוסף, עם חתימת ההסכם הגדול אי פעם בין המדינות, בהובלת חברת 'אלביט מערכות'. אנו מודים למשרד ההגנה היווני על האמון במשרד הביטחון ובתעשייה הישראלית. נפעל במקצועיות על מנת להצדיק את האמון ולחזק את שיתוף הפעולה בתחומים נוספים".

בצלאל (בוצי) מכליס, נשיא ומנכ"ל "אלביט מערכות", מסר: "לכבוד הוא לנו לזכות בחוזה זה ולספק יכולת חשובה זו לחיל האוויר היווני. הזכייה בחוזה זה מעידה על המיצוב המוביל שלנו בתחום פתרונות האימון לטייס, באספקת טכנולוגיות וידע מוכחים המשפרים את המוכנות המבצעית תוך הפחתת העלויות".

תגיות:יווןמשרד הביטחוןאלביט מערכות

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה