חדשות בארץ

חוקרי המשטרה השיבו לקשיש את הכסף שנגנב ממנו במרמה

החשוד בגניבה, תושב ירושלים בן 51, ניצל את תמימותו וגילו המופלג של הקשיש וביצע העברה בנקאית בסך אלפי שקלים מחשבונו לחשבון בנק אחר

  • ב' ניסן התשפ"א
(צילום: דוברות המשטרה)(צילום: דוברות המשטרה)
אא

(וידאו: דוברות המשטרה)

חוקרי המשטרה השיבו הבוקר (שני) סכום של אלפי שקלים לקשיש בשנות ה-90 לחייו, לאחר שסכום זה נגנב מרשותו במרמה ותוך ניצול מצב על ידי החשוד במעשה ממנו ביקש סיוע. הקשיש הודה לשוטרים על עבודתם, שהביאה להחזרת כספי קצבת הזקנה לידיו.

מחקירת המקרה עלה, כי הקשיש הגיע לפני מספר חודשים אל מכשיר אוטומטי לביצוע פעולות בנק. הוא ביקש סיוע מעובר אורח, שעל פי החשד ניצל את תמימותו וגילו המופלג. במשטרה מייחסים לחשוד ביצוע של העברה בנקאית מחשבונו של הקשיש לחשבון בנק אחר. כעבור זמן מה הבחין הקורבן, כי חסר בחשבונו סכום רב. הוא הגיע יחד עם נכדו אל תחנת המשטרה, ודיווח על המקרה. 

במסגרת החקירה שנפתחה בתחנת לב הבירה בירושלים, נחקרו מספר מעורבים, ביניהם החשוד במעשה, תושב העיר בן 51, שבמהלך חקירתו החזיר את סכום הכסף הרב לידי החוקרים. כאמור, הבוקר השיבו החוקרים את הכסף לידי הקשיש. תיק החקירה יועבר בימים הקרובים להחלטת גורמי התביעה. 

"על הציבור, בדגש לאוכלוסיה המבוגרת, לגלות עירנות וחשדנות כלפי אדם זר המסייע בפעולות מעין אלו", הדגישו במשטרה. "כמו כן, יש לזכור כי בחלקם של המכשירים האוטומטיים הגישה לחשבון מסתיימת אך ורק לאחר סיום ההתקשרות בדרכים השונות".

תגיות:כסףמשטרת ישראל

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה