חדשות בארץ

"מהפכה בלוחמה היבשתית": מערכת הביטחון חשפה את הפצמ"ר המדויק

מפא"ת במשרד הביטחון, יחד עם זרוע היבשה בצה"ל וחברת אלביט מערכות, השלימו לאחרונה את שלב הפיתוח של הפצמ"ר החדש מונחה הלייזר ו-GPS, המכונה "עוקץ פלדה": "מעניק לכוחות החי"ר יכולת אש מדויקת שהייתה עד כה רק לטילים ולחימושים אוויריים"

(צילום מסך: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון)(צילום מסך: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון)
אא

(קרדיט: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון)

המינהל למחקר, פיתוח אמצעי לחימה ותשתית טכנולוגית (מפא"ת) במשרד הביטחון, זרוע היבשה בצה"ל וחברת אלביט מערכות חשפו היום (ראשון) את "עוקץ פלדה" – הפצמ"ר המדויק החדש, שיימסר בקרוב לשירות צה"ל.

בהודעה משותפת שהוציאו צה"ל ומשרד הביטחון, נמסר כי לאחרונה הושלמה סדרת ניסויי ירי מוצלחת בפצצת מרגמה מדויקת מונחית לייזר ו-GPS בקוטר 120 מ"מ. סדרת הניסויים נערכה בדרום הארץ, והיא חתמה את שלב הפיתוח של הפצמ"ר, "עוקץ פלדה".

הניסויים בוצעו באמצעות שתי מערכות מרגמה מפיתוח אלביט מערכות: מערכת "קשת" המותקנת על גבי נגמ"ש, ומערכת "חנית" שהותקנה על רכב שטח 4X4. "עוקץ פלדה" נועד לאפשר יכולת אש מדויקת וקטלנית במטרות איכות, בשטחים פתוחים ובמתחמים אורבניים צפופים, תוך צמצום נזק היקפי ומניעת פגיעה בבלתי מעורבים. כניסתו של הפצמ"ר החדש לשימוש מבצעי צפויה לחולל מהפכה בלוחמה היבשתית ולספק לגדוד הלוחם יכולות חדשות של כוח אש אורגני, יעיל ומדויק בהפעלה עצמאית.

ראש מו"פ (מחקר ופיתוח) במפא"ת, תת-אלוף יניב רותם, אמר: "עשר שנות מחקר ופיתוח הביאו אותנו לרגע הזה, שבו אנו מעמידים לרשות כוחות החי"ר בצה"ל אמצעי שובר שוויון בשדה הקרב המודרני. הפצמ"ר המדויק מעניק לכוחות החי"ר יכולת אש מדויקת שהייתה עד כה רק לטילים ולחימושים אוויריים. מדובר בפרויקט מורכב מאוד מבחינה טכנולוגית ובמוצר פורץ דרך בקנה מידה בינלאומי, שמהווה את הסנונית ראשונה בדרך לפיתוח משפחת חימושים מתקדמים נוספים".

ראש מחלקת אמצעי לחימה בזרוע היבשה בצה"ל, אלוף-משנה אריק אביבי, הוסיף: "מדובר פה ביכולת שהייתה עד היום לדרג החטיבה והאוגדה, ואנחנו מביאים אותה עכשיו לרמת הגדוד – כלומר לקצה המבצעי. מה שמאפשר לנו יכולת קטלניות גדולה מאוד לדרג הזה".

יהודה (אודי) ורד, מנכ"ל חטיבת יבשה ותעש באלביט מערכות, ציין כי "שילוב של פצמ"ר מדויק, מונחה לייזר ו-GPS, במערך המרגמות מהווה קפיצת מדרגה ביכולת סיוע האש ברמה הטקטית והופך את המרגמה מאש סטטיסטית לאש מדויקת. אנו מאמינים כי פיתחנו פתרון יעיל, שמאפשר להגדיל את הקטלניות תוך צמצום משמעותי של הנזק האגבי וההיקפי".

תגיות:צה"למפא"תאלביט מערכות

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה