חדשות בריאות

ד"ר אלרעי פרייס: "אי אפשר לומר שהסגר נכשל"

בדיון בוועדת החוקה אמרה ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי פרייס, כי "אין ספק שגם בסגר השלישי הייתה היענות של הציבור. מה ששינה את חוקי המשחק הוא הווריאנט האנגלי". על פי הנתונים שהציגה, מקדם ההדבקה במגזר החרדי הוא הנמוך ביותר ועומד על 0.9

(צילום: יוסי אלוני, פלאש 90)(צילום: יוסי אלוני, פלאש 90)
אא

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי פרייס, דחתה היום (ראשון) את הביקורת על הסגר ואת הטענות כי הוא לא הצליח להוריד את שיעורי תחלואת הקורונה. "בקונסטלציה של כמה שבועות של סגר, אני לא יכולה לומר שהוא נכשל כאשר הוא הוריד את מקדם ההדבקה מ-1.3 ל-0.99 היום", אמרה בדיון בוועדת החוקה של הכנסת. היא ציינה, כי "בחברה החרדית מקדם ההדבקה עומד על 0.9, בחברה הכללית הוא עומד על 1.05 ובחברה הערבית על 1.01".

"אין ספק שגם בסגר השלישי הייתה היענות של הציבור ומה ששינה את חוקי המשחק הוא הווריאנט האנגלי, שכנראה מדבק עוד יותר ומעלה את התחלואה הקשה, ואנחנו בתנאי פעולה שונים", הדגישה ד"ר אלרעי פרייס. "אם חשבנו שאחרי הזריקה הראשונה של החיסון הכול יהיה שונה – זה לא, ואנחנו רואים וריאנטים בעולם שמדבקים אנשים שוב. לפי המחקר של פייזר החיסון יעיל ב-95%, זה אומר ש-5% לא יקבלו הגנה מלאה".

בהתייחסה לתוכנית היציאה מהסגר, אמרה בכירת משרד הבריאות: "אמרנו ביושר שאנחנו לא רוצים לקבוע מדדים בלי להבין על מה אנחנו מדברים בהקשר לווריאנט הבריטי, ואמרנו שנקבע מדדים בהקשר לתחלואה קשה וקריטית, וכמובן מקדם ההדבקה שמלמד אותנו אם התחלואה מתפשטת. בישיבת הממשלה הוצגו נתונים ומדדים שהיה עליהם דיון, אבל אם רוצים שמשרד הבריאות יעמוד מאחורי המדדים ולא סתם יזרוק מספרים – אנחנו מנסים אחראית למצוא מדדים שהם באמת איזון".

"כשאנחנו אומרים שאפשר לצאת מסגר עם פחות מ-1,000 חולים קשים – זה מטורף, אבל אנחנו לא רוצים להחזיק את מדינת ישראל כבת ערובה. ייקח יותר זמן להגיע למדדים, אך עדיף להגיע למדדים נכונים מאשר לזרוק מספר שלא מבוסס על כלום".

לדברי ד"ר אלרעי פרייס, "יש להבין שכל דבר שנפתח יעלה את מקדם ההדבקה, ואנחנו צריכים כמדינה לבחור מה לעשות כי כל דבר יבוא על חשבון השני. אנחנו מנסים למצוא מתווה שייתן מענה ל-80% מהיישובים בארץ שהם כתומים או אדומים".

בנוגע לסגירת השמיים, אמרה ד"ר אלרעי פרייס: "הווריאנט האנגלי, שעומד היום כבר על 80% מהדגימות, הדגים מה קורה כשנכנס משהו מחו"ל". היא הוסיפה בהקשר זה, כי נעשים ניסיונות לבלום את הווריאנטים הדרום אפריקאי והברזילאי. באשר למהירות החזרתם של אזרחים ישראלים מחו"ל, היא הבהירה: "מבחינתי אפשר להחזיר אותם במהירות המרבית ברגע שהם הולכים למלונית ועוברים בדיקות".

תגיות:נגיף הקורונהועדת החוקהשרון אלרעי פרייס

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה