סיון רהב מאיר

סיון רהב מאיר על הדברים שלא דיברנו עליהם מספיק השבוע

אולי צריך לייסד פינה חדשה בשולי החדשות ולקרוא לה: "בזמן שדיברנו על החרדים". נסחפנו. הנה שתי סוגיות לא פחות שערורייתיות שלא טופלו מספיק השבוע

ח''כ אלי אבידר (צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90)ח''כ אלי אבידר (צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90)
אא

אולי צריך לייסד פינה חדשה בשולי החדשות ולקרוא לה: "בזמן שדיברנו על החרדים". איני מקלה ראש באלימות וגם לא בסתם באי שמירה על הנחיות הקורונה, אבל נסחפנו. הנה שתי סוגיות לא פחות שערורייתיות שלא טופלו מספיק השבוע:

  • לוד. פיצוץ הרכב של עבריין מוכר בעיר לפני כמה ימים, פיצוץ שפגע בדירות סמוכות, היה עבור הלודאים האות לצאת למאבק. בהפגנה בלוד השבוע עמדו יהודים וערבים ביחד ודרשו ביטחון. לאורך הערב נשמעו סיפורים קשים: אבא שסיפר על קליע שחלף ליד ראשו של ילד, אימא שסיפרה על אקדח שהונף מולה בגן משחקים. התושבים חשים פחד מנקמת דם אחרי כל חיסול בין חמולות, ודורשים להכיר במה שקורה בעיר כטרור פלילי. ראש העיר, יאיר רביבו, דורש למגר את כמויות הנשק והאמל"ח, לטפל במשפחות הפשע או בקיצור – להכיר בלוד כחלק ממדינת ישראל, כמקום בו החוק חל.
  • הכחשת קורונה בכנסת? הנה לקט חלקי ממעשי הח"כים של ישראל ביתנו: ח"כ אלי אבידר יצא השבוע אל קומץ המפגינים נגד חיסונים מחוץ לכנסת ונאם, ללא מסיכה אגב. רק לא מזמן תקף אבידר את ד"ר שרון אלרעי-פרייס, משרתת ציבור נאמנה ומצטיינת. "אם את לא יודעת, אל תחסני", אמר לה, והיא השיבה: "אני מציעה להפסיק עם האמירות הפופוליסטיות". צודקת. בראיונות ברדיו אמר אבידר שהוא לא מבין למה הוא צריך להתחסן, ושזה ניסיון להכניס את המדינה להיסטריה. ח"כ יוליה מלינובסקי, מאותה מפלגה, הביעה דעות דומות, אמרה שהיא חושבת שלא תתחסן. ליברמן עצמו קרא לציבור שלא לקיים את הוראות הממשלה אלא לנהוג "לפי שכל ישר" (הוא חבר כנסת, כן? לא טוקבקיסט) ואף הכריז השבוע בידענות כי משרד הבריאות מסתיר מאות מקרים של אנשים שנדבקו אחרי שקיבלו את שני החיסונים. משרד הבריאות מיהר לפרסם את הנתונים הנכונים – 0.014% נדבקו, כלומר 63 אנשים מתוך 428 אלף שקיבלו מנה שנייה. האם ישראל ביתנו הופכת למפלגת מכחישים ונלחמים בחיסונים?

הטור פורסם בעיתון "ידיעות אחרונות".

תגיות:סיון רהב מאיראלי אבידר

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה