חדשות בריאות

הסגר יחל הלילה בחצות: ההנחיות המלאות

שרי הממשלה אישרו את תקנות הסגר ההדוק, שייכנס לתוקף הלילה בחצות. מערכת החינוך תושבת, מקומות העבודה ייסגרו והתחבורה הציבורית תצומצם. כל הפרטים

(צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)(צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
אא

שרי הממשלה אישרו אמש (רביעי), במשאל טלפוני, את תקנות הסגר המלא וההדוק, שייכנס לתוקף הלילה בחצות. הסגר יימשך שבועיים, ויכלול הגבלות על היציאה ממקומות המגורים ועל ההתקהלות, השבתה של מערכת החינוך למעט החינוך המיוחד, סגירת מקומות העבודה למעט אלו שיוגדרו חיוניים, סגירת המסחר ומקומות הבילוי והפנאי, וצמצום התחבורה הציבורית.

 

הגבלות תנועה והתקהלות

היציאה ממקומות המגורים תותר למרחק של 1,000 מטרים בלבד, למעט החרגות לצרכים הכרחיים, כגון: יציאה להתחסן, טיפול רפואי או סוציאלי, הפגנה, הליך משפטי, יציאה לצורך פעילות ספורט (שלא בדרך של הגעה למקום בכלי רכב), העברת קטין בין הוריו הפרודים, יציאה למקום עבודה או למסגרת חינוכית שפעילותה מותרת, יציאה לצורך השתתפות בהלוויה, בחתונה או בברית (בכפוף למגבלת ההתקהלות).

תיאסר היציאה ממקום המגורים לצורך השהייה במקום מגורים של אדם אחר.

התקנות החדשות קובעות צמצום נוסף של ההתקהלויות – עד חמישה אנשים בשטח סגור ועד עשרה אנשים בשטח פתוח. מהתקנות הוחרגו חתונה, ברית והלוויה, בהן תימשך ההגבלה הקיימת – עד עשרה אנשים בשטח סגור ועשרים איש בשטח פתוח.

מי שרכש כרטיסי טיסה לפני כניסת הסגר לתוקף יוכל לצאת לחו"ל. לאחר כניסת הסגר – תיאסר היציאה מהארץ, למעט במקרה של קבלת היתר פרטני.

ספורט יחידני עם אנשים הגרים באותו בית יתאפשר גם במרחק של יותר מ-1,000 מטרים ממקום המגורים. פעילות ספורט מקצועי תיאסר, למעט אימונים.

יבוטל ההיתר ליציאה לצורך פעילות להפגת בדידות עבור אזרחים ותיקים (שאינה טיפול סוציאלי חיוני).

 

מערכת החינוך

תיאסר פתיחת מוסד חינוך ללומדים ולעובדים בו, למעט חינוך מיוחד וחריגים שנקבעו בסעיף 10(ג) לחוק.

תתאפשר פעילות פנימייה במסלול הסגור ל-30 יום לפחות, וללא אפשרות לקליטה חזרה לפנימייה לתלמיד שיצא ממנה.

 

תעסוקה

לא תותר כניסת עובדים למקום העבודה, למעט מקומות שהוחרגו, ובכלל זה מקומות עבודה המספקים שירותים חיוניים, מפעלים למתן שירותים קיומיים, ומקומות עבודה שעוסקים בעבודות בינוי או תשתית.

כל מעסיק רשאי לאפשר שהייה של עובד במקום עבודה אם שהייתו נדרשת לשם תחזוקת המקום או לצורך המשך הפעילות התפקודית של מקום העבודה, ובכלל זה תיקון ליקויים, שמירה, משלוחים, תשלומי שכר ועוד. בנוסף נקבעו הוראות ספציפיות לעניין מפעלים בעלי היתר מיוחד להעסקת עובד בשעות המנוחה, תעשייה ביטחונית ומפעלים תומכי ביטחון, משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, מועצות דתיות ומוסדות להשכלה גבוהה.

לרשימת מקומות העבודה החיוניים הקיימת בתקנות, נוספו עורכי הדין, במקרים שעליהם לייצג לקוחות בפני בתי משפט או מוסדות אחרים, להכין לייצוג כאמור, או לתת שירות חיוני ללקוח שאינו סובל דיחוי ולא ניתן לבצעו באמצעי דיגיטלי חלופי, וכן עובדים שנדרשים לסייע לוועדת הבחירות המרכזית לכנסת או לוועדת בחירות אזורית לכנסת, לצורך קיום הבחירות הקרובות.

מעסיקים העומדים בתנאים השונים וימשיכו לפעול, נדרשים להמשיך לעמוד בתנאי התו הסגול. 

 

מסחר, בילוי ופנאי

מקומות ציבוריים ועסקיים ייסגרו, למעט חנויות חיוניות: מזון, היגיינה, אופטיקה, בית מרקחת, מוצרי חשמל ומוצרים הדרושים לתיקונים חיוניים בבית.

על פי התקנות, ייסגרו המקומות הבאים: יחידות אירוח וצימרים, גן חיות, ספארי שמורת טבע, גנים לאומיים, אתרים לאומיים ואתרי הנצחה; מקום למתן טיפול שאינו רפואי, לרבות מספרה ומקום למתן טיפולי יופי וקוסמטיקה; מקום למתן טיפול רפואה משלימה; דרייב אין לצפיה בסרטים; קניון או שוק קמעונאי ומוזיאון.

תבוטל האפשרות לקיים שיעורי נהיגה מעשיים, ויחול איסור על ארגון או השתתפות בטיול מאורגן.

האיסור על איסוף מזון ממסעדות (טייק אווי) יימשך, ויתאפשר שירות משלוחים בלבד.

 

תחבורה ציבורית

התחבורה הציבורית תצומצם לעד 50% תפוסה בתוך האוטובוסים.

תגיות:נגיף הקורונהסגר

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה