חדשות בארץ

אוחנה הכריע: המועמד למפכ"ל המשטרה – ניצב קובי שבתאי

השר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה, הודיע כי מועמדו למפכ"ל המשטרה הינו מפקד משמר הגבול, ניצב קובי שבתאי. גונדר קטי פרי תמונה לנציבת שירות בתי הסוהר. שני המינויים יועברו לאישור ועדת גולדברג

שבתאי (צילום: דוברות המשטרה)שבתאי (צילום: דוברות המשטרה)
אא

השר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה, הודיע הערב (שלישי) כי מועמדו למפכ"ל הבא של משטרת ישראל הוא מפקד משמר הגבול, ניצב קובי שבתאי. מועמדותו של שבתאי תובא לאישור הוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה בראשות השופט בדימוס אליעזר גולדברג, ובהמשך לאישור הממשלה. אוחנה גם החליט למנות את גונדר קטי פרי לתפקיד נציבת שירות בתי הסוהר. גם מינוי זה כפוף לאישורה של ועדת גולדברג.

אוחנה קיבל את החלטתו לאחר שבחודשים האחרונים נפגש עם כל הניצבים המכהנים במשטרת ישראל ועם מספר ניצבים בדימוס. מלשכתו נמסר, כי ביממה האחרונה ערך השר שיחות נוספות עם מספר מועמדים לתפקידים, בהן הודה להם על נכונותם לשאת בתפקיד ועל שירותם המסור לאורך השנים למען ביטחון המדינה.

"הרעיון שעמד בבסיס החלטתי לגבי העומדים בראשות שני הארגונים הוא, שמחד אני סבור שלעומד בראש יש צורך בהיכרות מעמיקה עם הארגון וניסיון בתפקידים שונים, ומאידך אני מאמין ששני הארגונים זקוקים לריענון ולשינוי. לכן, עשיתי כמיטב יכולתי לבחור מועמדים שיעמדו בשני התבחינים", הסביר אוחנה.

"לאחר תקופה ממושכת בה ראיינתי גונדרים, ניצבים וניצבים בדימוס ושקלתי בכובד ראש את התאמתם, הגעתי למסקנה כי ניצב קובי שבתאי וגונדר קטי פרי הם האנשים המתאימים לעמוד בראשות משטרת ישראל ונציבות שירות בתי הסוהר ולהוביל אותם למול האתגרים הקיימים ולבצע את השינויים הדרושים כדי לחזק את אמון הציבור במערכות אכיפת החוק".

אוחנה הוסיף, כי "ניצב יעקב (קובי) שבתאי הוא קצין ערכי, יוזם, בעל ניסיון עשיר ועטור צל"שים. הוא הוביל את החיל בתקופה הקשה והמאתגרת של אינתיפאדת הסכינים, במהלכה לוחמי ולוחמות משמר הגבול ניצבו בחזית לשמירה על שלומם וביטחונם של אזרחי ישראל. משמר הגבול הפך תחת פיקודו לחיל המבוקש ביותר לשירות בקרב צעירות וצעירים בישראל, לפני כל היחידות הצה"ליות, וזאת באופן חסר תקדים. כל האמור בצירוף חזונו למשטרת ישראל ותכונות אופיו הביאו אותי למסקנה שהוא האדם המתאים להוביל את המשטרה ולחזק את אמון הציבור בה".

בסיום הודעתו הודה השר לביטחון הפנים לניצב מוטי כהן, שכיהן כשנתיים האחרונות כמ"מ מפכ"ל המשטרה, ולגונדר אשר וקנין שמילא בתקופה זו את תפקיד מ"מ נציב שירות בתי הסוהר: "בכוונתי לפעול על מנת ששניהם יזכו להכרה מלאה של התנאים על התקופה הארוכה בה כיהנו כמ"מ. הם ראויים לכך".

שבתאי, בן 56, נשוי ואב לשלושה, התגייס לפני כשלושים שנה למשטרת ישראל כלוחם בימ"מ לאחר שהשתחרר מצה"ל כמ"פ בצנחנים. מאז שירת במגוון רחב של תפקידים, ובהם מפקד תחנה ומפקד שני מרחבים, בטרם מונה לתפקידו האחרון כמפקד משמר הגבול. במהלך שירותו נפצע מספר פעמים במהלך פעילויות מבצעיות, לאחריהן קיבל את עיטור המופת בשנת 1995 ואת עיטור האומץ בשנת 2004. שבתאי הינו בעל תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני בחינוך.

לאחר פרסום החלטתו של אוחנה, הוציאה דוברות המשטרה הודעת ברכה על בחירתו של שבתאי לתפקיד המפכ"ל הבא: "ההחלטה על מינוי מפכ"ל קבוע למשטרת ישראל הינה החלטה חשובה והכרחית בפרט בעת הזו, זאת בראש ובראשונה לעתיד המשטרה וחוסנה, וכפועל יוצא גם לעתידה וחוסנה של המדינה והחברה כולה".

תגיות:מפכ"ל המשטרהמשטרת ישראלאמיר אוחנהקובי שבתאי

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה