פעילות הידברות

"אני לא יכולה לישון, הזיכרונות רודפים אחריי": ניצולת השואה משחזרת

היא הייתה בת יחידה להוריה ושרדה את השואה הנוראה, וכעת היא משתפת בתחושות הקשות של הבדידות והפחד מהזכרונות שרודפים אותה גם בלילות. סיפורה של נעמי ליכטוביץ

  • י"ז כסלו התשפ"א
נעמי ליכטוביץנעמי ליכטוביץ
אא

"שנות הילדות שלי היו ללא ילדות, היינו רעבים תמיד. היינו מבוגרים כבר אז - כי היינו צריכים להבין מתי להתחבא ומתי לא לבכות ומתי לשתוק", כך פותחת את סיפורה נעמי ליכטוביץ, ניצולת שואה מבוקובינה. "היה לנו משפחה של 17 איש - הם לא חזרו... ראיתי בעיניים איך הנאצים סטרו לאמא שלי, הייתי הבת היחידה שלה ומאור עיניה".

אחרי המלחמה התגברה נעמי בקושי רב על מחלת ריאות קשה שנבעה מתת תזונה. כאן בארץ היא פתחה חנות ועבדה למחייתה, אבל הקשיים עשו את שלהם וכיום היא נזקקת לסיוע תדיר של 'יד עזר לחבר'.

"הנפש כבר מזמן לא בסדר", היא משתפת בדמעות את מצבה, "לא יכולתי לישון בגלל הזיכרונות שרודפים אחריי. את הפחד מהפצצות יש לי עד היום, אם אני שומעת מטוס אני מקבלת צמרמורת וכשהיו פה מלחמות עם אזעקות זה היה זוועה. אין לי עם מי לדבר על זה". הדבר היחיד שמנחם אותה הוא התמיכה הנפלאה שהיא מקבלת, "עמותת יד עזר לחבר הם נס בשבילי, נס גלוי", היא מסכמת.

נעמי זקוקה לנס, נס חנוכה מיוחד שיעזור לה לצלוח גם את החורף הקרוב בשלום. שיעזור לה להישאר בבית מחומם, עם אוכל חם ותרופות. זו החובה שלנו! היא סבלה כבר מספיק.

רוצים לעור לנעמי? לצורך החזקת הפרויקט הקדוש ומחמם הלבבות הזה, מציעה מחלקת החסד של 'הידברות' מספר אפשרויות לתרומה והשתתפות במפעל החנוכה הייחודי של סיוע לאלפי ניצולי שואה וקשישים, באמצעות תרומה בקו הטלפון 073-222-1212.

במסלול הראשון, בתרומה חד פעמית של 180 שקלים יוזכר שמכם לברכה אצל גדולי ישראל לאחר הדלקת הנרות בערבי חג החנוכה. במסלול השני, בתרומה של 'חבילת חנוכה חם ומאיר' בעלות של 720 שקל (180 כפול 4 תשלומים), תקבלו מארז מיוחד, ובתוכה שמן סגולה מביתו של מרן שר התורה הרב קנייבסקי שליט"א. כמו כן, שמכם יוזכר לברכה אצל גדולי ישראל לאחר הדלקת נרות חנוכה.

במסלול השלישי והנחשק במיוחד, מסלול 'אמץ מבוגר', מוצע לפרוס חסות שנתית על יהודי ניצול שואה - כולל סיוע בחימום לחורף, במימון תרופות ומזון לאורך השנה ועוד, בסכום של 2,640 שקל (220 כפול 12 תשלומים). התורמים המסלול זה יזכו לשי יוקרתי ומיוחד - חנוכייה מפוארת מעשה ידי אמן מעוטרת בחריטות אומן, ובמרכזה תחריט מדהים קמע הנדיר מצופה בזהב 24 קראט, שחיבר מרן הבן איש חי עם שמות הקודש שמסוגלים לכל הישועות. 

120 קשישים נמצאים בחשיכה מתמדת כל השנה, בואו נאיר להם את החג. לתרומות חייגו 073-222-1212 או כנסו לכאן.

תגיות:קשישיםחמנוכה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה