חדשות בריאות

אחות מארה"ב מסעירה את הרשת: "רופאים שולחים את חולי הקורונה למות ב’בור’"

סרטון של אחות בבית חולים מקומי בטקסס, מסעיר את הרשת בימים האחרונים. בסרטון טוענת האחות כי חולי קורונה מתים 'בבור' - כינוי מקובל בין הצוות הרפואי למי שאינו זכאי לטיפול רפואי הגון. עוד היא חושפת כי החולה היחידה שזכתה לצאת בחיים מאותו 'בור' היא רעייתו של רופא, שזכתה ליחס מועדף 

בעיגול: האחות לאוואנה ריברסבעיגול: האחות לאוואנה ריברס
אא

סרטון של אחות בבית חולים מקומי בטקסס, מסעיר את הרשת בימים האחרונים. בסרטון טוענת האחות כי חולי קורונה מתים 'בבור' - כינוי מקובל בין הצוות הרפואי למי שאינו זכאי לטיפול רפואי הגון. 

האחות - לאוואנה ריברס שמה, מציגה את עצמה כ'אחות נודדת' שנשלחה לשלל משימות ברחבי טקסס - שם, כך היא מספרת, ראתה במו עיניה כיצד חולי קורונה נשלחים אל מותם בלי להניד עפעף, ולא זוכים לטיפול רפואי מתאים כמו שאר החולים, ככל הנראה, בשל עומס יתר. 

טענותיה המחרידות עשו עד מהרה שמות ברשת, וגרמו לסערה רבתי. 

"במרכז הרפואי אוניברסיטאי בעיר אל פאסו יש מקום שקוראים לו 'הבור'. שם נמצאים כל חולי הקורונה הקשים, שקיבלו טיפול מינימלי רק כדי לצאת ידי חובה. האמת היא שהם נשלחים לשם כדי למות. הצוות הרפואי קיבל הנחיות ברורות איזה טיפול להעניק לחולים ב'בור', ואסרו עלינו לתת יותר משלושה סבבים של החייאות אצל חולים קשים. ראיתי הרבה אנשים מתים, שהרגשתי שהם לא היו צריכים למות".

את הסרטון הקשה חושפת ריברס בעמוד הפייסבוק שלה, ושם גם מספרת על כמה מקרים קשים ביותר של רופאים שנמנעו מלטפל בחולי קורונה קשים. עוד היא חושפת כי חולת הקורונה היחידה שניצלה מה'בור' היא רעייתו של אחד הרופאים - שקיבלה יחס אחר, בשל ייחוסה ומעמדה. "לא היה דבר שלא עשו בשביל האישה הזאת. ונחשו מה? היא הייתה החולה היחידה ששרדה את הטיפול נמרץ, ויצאה ממנו בחיים".

בסרטון ממשיכה ריברס במשך 50 דקות לתאר את הזוועות שראתה לנגד עיניה בבתי החולים בטקסס - סרטון שזכה תוך ימים אחדים לרבע מיליון צפיות ולמעלה מ-7,000 שיתופים. 

לאחר שהסרטון הפך לויראלי, פורסמה תגובתו של המרכז הרפואי ב'אל פאסו', שכלפיו מופנות רוב טענותיה של ריברס. בהצהרה נאמר כי המרכז "מזדהה ומגלה אמפתיה עם הקשיים הפיזיים והרגשיים שהמגפה גובה מאלפי עובדי הרפואה ברחבי המדינה, אך איננו יכולים לאשר שהאירועים המוצגים בדבריה של ריברס - אכן קרו במלואם". 

תגיות:אחותסערהארהבקורונה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה