אמונה

העולם עוצר את נשימתו: טראמפ או ביידן?

שעות ספורות לפתיחת הקלפיות, והעולם עוצר את נשימתו – מי יהיה הנשיא הבא של אמריקה?

  • ט"ז חשון התשפ"א
טראמפ וביידן (צילומים: shutterstock)טראמפ וביידן (צילומים: shutterstock)
אא

בטורו הקבוע בעיתון "המבשר", כותב יקותיאל יהודה גנזל את הדברים הבאים: "טראמפ? ביידן? טוב ליהודים? רע ליהודים? טוב לישראל? רע לישראל?

"השאלות הללו טורדות את שלוות חייהם של רבים וגם טובים. הימורי תוצאות, סקרים ופרשנויות, דעות וטענות לצד פוביות ולחצים מהיום בו טראמפ יעניק את מקומו בבית הלבן לביידן – כל אלה הם נחלת אינספור אנשים בעולם.

"ואמונה מה תהא עליה?", תוהה גנזל בכאב, ומציין כי ידידו שלח לו מכתב מתוך חוברת 'עצתו אמונה', המאגדת את תשובותיו ומכתביו של רבי יואל ראטה שליט"א, ראש ישיבת 'תפארת התורה' ומחשובי המשפיעים בחסידות ברסלב.

"חבל להיות מודאגים על לא דבר", מתרגם גנזל את דבריו של הרב ראטה. "הקב"ה מנהיג את עולמו בצורה מושלמת ומתוקה כל-כך, הוא עושה הכל ופועל הכל. לא הנשיא ("דער פרעזידענט") הזה יעזור לנו ולא הנשיא ההוא יקלקל לנו. הכל מגיע מאת הבורא יתברך. הוא עושה הכל-הכל.

"אם יהיה לנו טוב או חלילה לא – לא תלוי בזהות הנשיא הנבחר, אלא האם אתה שומר את כל מצוות התורה והוגה בה בהתמדה. חדל לחיות בדמיונות שווא ש'טוב' או 'רע' תלויים בזהותו של הנשיא שייבחר. צריכים לשוב בתשובה, להתקרב מחדש אל הבורא ולעשות ככל אשר יורה, או אז נזכה לברכה", ממשיך גנזל לצטט את דבריו של רבי יואל ראטה. "צריכים להפסיק להקשיב לקול אותם אנשי חדשות הטוענים בלהט יומם ולילה ש'הוא' יהיה לנו לישועה או 'ההוא' יהיה דווקא טוב יותר… יודעים מתי תבוא הישועה? כשנרים עין אל הבורא, כשנכיר שאין עוד מלבדו, אז נזכה בברכה.

בהמשך מכתבו מייעץ הרב ראטה להפסיק להיות מכור ורדוף אחר כל פיסת חדשות. "הרדיפה לדעת כל פיסת 'נייעס' והאזנה רציפה לקווי נייעס מתוך תשוקה לעקוב אחר כל הנעשה – מביאות על האדם פאניקה על לא דבר. ממש על לא דבר. אשרי האדם שה'נייעס' שלו הוא לימוד פרשת-השבוע, שה'נייעס' שלו הוא דף גמרא, ויותר מזה לא מעניין אותו דבר. הוא יודע שהקב"ה הוא בורא ומנהיג לכל הברואים, הוא ברא את העולם ויצר את האנושות והוא מנהיג הכל. הכל. אף אחד לא יכול להיטיב או להרע – הכל בחשבון מדוקדק מאת הבורא. מי שחי עם ידיעה כזו, מחיה את עצמו וצוהל בעולמו של הבורא. כשהוא צריך משהו – הוא מבקש מאביו שבשמים. התקווה שלו – היא מאת בוראו יתברך בלבד.

"אני מבקש ממך", מסיים הרב ראטה את מכתבו בבקשה אישית. "שנן נא שוב ושוב את ה'אני מאמין' הראשון, ואז יהיה לך טוב: אני מאמין באמונה שלימה, שהבורא יתברך שמו, הוא בורא ומנהיג לכל הברואים, והוא לבדו עשה ועושה ויעשה לכל המעשים".

מה פירוש המילה אמונה? האם אתה יודע שהקב"ה נמצא או מאמין בזה? כיצד מתוך אמונה ניתן להגיע לשמחת חיים תמידית? הרב זמיר כהן בהרצאה מרתקת על המשמעות האמתית העומדת מאחורי המילה השגורה בפינו - אמונה:

תגיות:בחירותאמריקהדונאלד טראמפג'ו ביידן

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה