חדשות יהדות

הגר"ד יוסף: לא לעלות לציון אבא ביום ההילולא

חבר מועצת חכמי התורה, הגאון הרב דוד יוסף, קורא לציבור שלא לעלות בשבוע הבא לציון אביו, מרן הרב עובדיה יוסף זצוק"ל: "ממש חשש סכנה. לכל מי שאוהב את אבא, שישב באותו יום, ג' חשון, ויקדיש שעה אחת ללמוד תורה לעילוי נשמת רבינו עובדיה יוסף בן גורג’יה"

  • כ"ד תשרי התשפ"א
הגאון הרב דוד יוסףהגאון הרב דוד יוסף
אא

לקראת יום ההילולא של מרן הרב עובדיה יוסף זצוק"ל, שיחול בשבוע הבא, פנה היום (שני) בנו, חבר מועצת חכמי התורה, הגאון הרב דוד יוסף, בקריאה לציבור שלא לעלות לציון קברו של אביו, וזאת בשל מגפת הקורונה.

"בשום פנים ואופן לא לעלות לציון", הפציר הרב. "באופן טבעי יבואו הרבה אנשים ביחד, וזה ממש חשש סכנה. לכן השנה בבקשה לא לעלות לציון".

"אין שום ספק שאם אבא היה חי והיו שואלים שאלה בהלכה אם לעלות או לא – הוא היה אומר לא לעלות, ודאי שלא בצפיפות. אם ויתרנו על ל"ג בעומר – אנחנו יכולים לוותר גם על ג' חשון. אין ספק שזה היה רצונו של אבא".

הגר"ד השיא עצה "לכל מי שאוהב את אבא, שישב באותו יום, ג' חשון, ויקדיש שעה אחת ללמוד תורה לעילוי נשמת רבינו עובדיה יוסף בן גורג’יה. שעה אחת של לימוד תורה לעילוי נשמתו שווה הרבה יותר מלעלות לציון".

הרב הוסיף והבטיח: "כל מי שרוצה, שיש לו בקשה או משאלה – שיכתוב את השמות, ובעזרת השם נדאג להזכיר על הציון. בעזרת השם ובלי נדר, אני עצמי אדאג להתפלל עבור כל אחד שמבקש בקשה, אתפלל עליו באופן אישי, ובעזרת השם יתמלאו כל משאלות לבנו לטובה".

תגיות:הרב דוד יוסףהרב עובדיה יוסףנגיף הקורונה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה