חדשות בארץ

נתניהו: "כל מי שמזלזל בהגבלות – שלא יבוא בטענות על עליית התחלואה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בישיבת הממשלה, כי קבינט הקורונה ישקול מחר צעדים נוספים לבלימת הזינוק בתחלואה. בנוגע לדיווחים שיועצו הפר בידוד: "כל מי שהפר בידוד צריך לשלם קנס, אבל אסור שתהיה אכיפה בררנית"

נתניהו (צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90)נתניהו (צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90)
אא

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב (שני), במהלך ישיבת הממשלה, כי העלייה בתחלואת הקורונה נובעת מזלזול בהנחיות: "כל מי שזלזל בהגבלות שהטלנו, כל מי שדילל או ביטל אותן – שלא יבוא אלינו בטענות על כך שהתחלואה עולה".

נתניהו הוסיף, כי התחלואה נובעת מהתקהלויות ומאי עטיית מסכות. הוא ציין, כי מאז קבלת ההחלטה בממשלה על הסגר, חלה עלייה תלולה בחולים קשים: "מחר נשקול את הצעדים".

ראש הממשלה התייחס לדיווחים על כך שיועצו, טופז לוק, הפר את הבידוד בו היה מחויב לאחר חזרתו עם המשלחת הישראלית מוושינגטון: "כולם צריכים ללמוד את ההנחיות של משרד הבריאות, להקפיד עליהן ולאכוף אותן בצורה שוויונית. רואים את זה בהנחיות על אכיפת ההפגנות. עכשיו פתאום כולם מתעוררים מול אדם אחד. כל מי שהפר בידוד צריך לשלם קנס, אבל אסור שתהיה אכיפה בררנית, יהודים ערבים ושמאל ימין".

השרה מירי רגב שאלה מדוע המשטרה אינה אוכפת את השמירה על ההנחיות במהלך ההפגנות, ותהתה האם מדובר במחסום משפטי. היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אמר כי "מי שמגיע להפגנות מחויב לעמוד בכל כללי בריאות הציבור. יש פה טיעון משפטי לא פשוט, אבל השמירה על הבריאות של כולנו, במיוחד במצב של סגר, מחייבת להטיל הגבלות, והמשטרה צריכה לאכוף". הוא הוסיף, כי "יש עניינים ממש לא פשוטים לאכיפה. יש חובה לעטות מסכות ולשמור על ריחוק בזמן הפגנות, ובה בעת לשמור על הזכות להפגין". הוא דחה את הטענה כי המשטרה לא אכפה את ההנחיות בגללו, והציע להמשיך את הדיון בסוגיה בישיבת קבינט הקורונה.

בהקשר זה אמר שר הביטחון בני גנץ כי "זכות ההפגנה היא זכות יסוד, וזכות התפילה היא זכות יסוד. המגזרים עוברים על החוק, וזה לא בסדר. ראוי שההפגנות בבלפור יתקיימו. מי שעושה מסיבה על החוף זה לא המקום. זכות ההפגנה והתפילה היא חשובה, אבל צריכה להתבצע נכון".

בסדר היום של ישיבת הממשלה נכללה הצעתו של שר האוצר ישראל כ"ץ להפחית 10% משכרם של השרים וחברי הכנסת ולבטל את עדכון השכר הצפוי בשנת 2021. שר הפנים אריה דרעי הציע לקצץ 20% מהשכר, ולכלול בקיצוץ גם את כל מקבלי השכר הגבוהים בשירות הציבורי.

השרים רגב, אופיר אקוניס ואמיר אוחנה קראו להכניס למתווה הקיצוץ גם את השופטים. שר המשפטים אבי ניסנקורן אמר כי אינו מתנגד להפחתת שכר במגזרים נוספים, אולם קרא לבחון את הסוגיה בצורה מסודרת. מנגד, טען גנץ כי "זו תהיה טעות מנהיגותית גדולה לעשות עליהום על השופטים".

תגיות:בני גנץנגיף הקורונהסגר

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה