חדשות בעולם

המרצה היהודייה שהתחזתה לשחורה: "בניתי את חיי על שקר"

סערה באוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון בארה"ב, לאחר שמרצה שהתחזתה לשחורה חשפה את זהותה האמיתית: "אני לבנה ממוצא יהודי, ואימצתי זהויות כשחורה כי אני 'לוקה בנפשי'

אא

סערה באוניברסיטת ג'ורג' וושינגטון בארה"ב, לאחר שמרצה שהתחזתה לשחורה חשפה את זהותה האמיתית: "אני לבנה ממוצא יהודי, ואימצתי זהויות כשחורה כי אני 'לוקה בנפשי'.

המרצה הבכירה - פרופסור ג'סיקה קרוג, מלמדת זה שנים בחוג ללימודי אפריקה ואמריקה הלטינית, ומסתבר כי לאורך כל הקריירה שלה שיקרה בנוגע לזהותה האמיתית. "לאורך חיי הבוגרים התכחשתי באופן הולך וגובר לכך שגדלתי בתור ילדה לבנה יהודייה בקנזס סיטי, ואימצתי כמה זהויות כשחורה ללא כל זכות: תחילה כצפון אפריקנית, ואז כשחורה עם שורשים בארה"ב ואז כשחורה מהקריביים. בניתי את חיי על שקר", סיפרה קרוג, ותוך כדי כך התנצלה כי עשתה זאת ככל הנראה כי היא לוקה בנפשה. 

סטודנטים שלה סיפרו כי היא נוהגת לספר על חייה ברובע ברונקס - רובע בניו יורק שבו מתגוררים בעיקר שחורים. גם ספרים שכתבה מציגים את ההסיטוריה של השחורים כשמנגד ההיסטוריה האישית שלה, שבה מוצגת לכאורה מורשת שלימה שעליה התחנכה. אחד מספריה אף זכה בפרס מכובד, אך בעקבות החשיפה הודיעה הנהלת האוניברסיטה כי פרופ' קרוג תפסיק ללמד לעת עתה, עד שיתברר מה עומד מאחורי מעשה זה.  

תגיות:זהותלבנהמרצהחשיפהשחורה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה