מעניין

אם צעירה נטשה את בתה בתחנת כיבוי. מה קרה אחר כך?

בארה"ב מצאו דרך מיוחדת להתמודד עם אמהות צעירות שנוטשות את ילדיהן הרכים, לטובת רווחת התינוק הנולד. אמהות כאלה יכולות, מהסיבות השמורות איתן וללא התערבות של גורמים משפטיים ואחרים, למסור את התינוקות שלהן במקומות בטוחים, מבלי לעבור תשאול כלשהו

שתף במייל
| י"ב אלול התש"פ |
whatsapp
אא

בארה"ב מצאו דרך מיוחדת להתמודד עם אמהות צעירות שנוטשות את ילדיהן הרכים, לטובת רווחת התינוק הנולד. אמהות כאלה יכולות, מהסיבות השמורות איתן וללא התערבות של גורמים משפטיים ואחרים, למסור את התינוקות שלהן במקומות בטוחים, מבלי לעבור תשאול כלשהו. 

חוקי אלו נוסדו כדי לסייע במניעת השלכת תינוקות, במצבים שעלולים לסכן את חייהם. אחד המקלטים הבטוחים הללו נמצא בתחנת מכבי אש בסנטה אנה בקליפורניה. סרן דריל מיליוט, נכח במקום במשמרת הבוקר שלו כשאם צעירה צלצלה בפעמון הדלת, מסרה לו תינוקת בת 15 יום ואמרה: 'בבקשה, תשמור אותה בשבילי'. 

נעמי הייתה התינוקת הראשונה שנמסרה לתחנת הכיבוי, ושלושת הכבאים שנכחו באותו יום במקום מלבד סרן מיליוט - מייקל דה ליאון, טיילר גרין ושון סטייסי - עשו כמיטב יכולתם כדי להרגיע את התינוקת עד להגעתה של העובדת הסוציאלית. 

חודשים ספורים לאחר מכן נמצא בית אוהב לנעמי, ונחשו מי נכח בטקס האימוץ שלה? נכון, ארבעת הכבאים שדאגו לה כאילו הייתה התינוקת שלהם ממש. "זה היה אחד מרגעי השיא בקריירה שלי", אמר הכבאי מייקל דה ליאון. "ללכת לטקס ולראות אותה שוב בידיים אוהבות, כשלפני כן אתה לא ממש יודע מה יעלה בגורלה - זה משמח".

במהלך הטקס עלה אחד הכבאים ודיבר על אומץ לבה של האם הביולוגית - שחשבה על טובת בתה, והביאה אותה לידיים בוגרות ואחראיות, היות וידעה כי לא תוכל לגדל אותה בכוחות עצמה. "זה מעשה שצריך להוקיר אותו בעולם כמו שלנו. זה לא מובן מאליו שאמא מוסרת את התינוקת שלה לידיים זרות. אנחנו בקשר איתה, ומעדכנים אותה בכל מה שקורה עם נעמי. היא באמת עשתה דבר מאוד אמיץ", סיכם. 

הידברות שופס

מגילת אסתר וארכיאולוגיה תנכית חלק ד

120לרכישה

מוצרים נוספים

שיעורי הרב יגאל כהן

ערכת פורים מיוחדת לילדים

ADHD - הרב דן טיומקין

מעבר לסגולה 2 כרכים

ערכת כסף עם עיטורי זהב

ממתק לשבת - יש טעם חדש לפרשה

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה