חדשות בארץ

ביהמ"ש הורה לפעילת ליכוד להסיר סרטון שקרי נגד התובעת של נתניהו

בשבוע שעבר ביקש מנדלבליט מבית משפט השלום ברמלה לאסור על לב להמשיך להפיץ את טענות הכזב כי בנה של המשנה לפרקליט המדינה תקף שוטר במהלך הפגנה, למרות שמשרד המשפטים הבהיר לה כי היא איננה דוברת אמת. בן ארי: "אני עובדת ציבור שמנסה לעשות את עבודתי כראוי, והגיע הזמן שבית המשפט יאמר דבר וחצי דבר כדי שעובדי ציבור אחרים ידעו שיש מי שמגן עליהם"

מנדלבליט (צילום: פלאש 90)מנדלבליט (צילום: פלאש 90)
אא

בית משפט השלום בראשון לציון הורה היום (רביעי) לפעילת הליכוד אורלי לב להסיר סרטון שהפיצה ברשתות החברתיות, שבו טענה כי בנה של ליאת בן ארי, התובעת במשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, מאיים על שוטר. בכך דחה בית המשפט את בקשת המשטרה להוציא צו הטרדה מאיימת נגד פעילת הליכוד, ובמקום זאת היא נדרשה למחוק את הסרטון עד מחר, שאם לא כן יוצא נגדה צו הרחקה מבן ארי וממשפחתה.

בזמן הדיון הפגינו מחוץ לבית המשפט כמה מתומכי נתניהו שקראו לבן ארי להתפטר, חלקם אף תקפו עיתונאים שהגיעו לסקר את האירוע. בדיון אמרה לב כי צעיר שהגיע להפגנה מול בית התובעת "לא הפסיק לומר 'אל תקללו את אמא שלי', ואז התקרב לאחד הפעילים ובא לסטור לו", אף שלא הייתה משוכנעת שהוא אכן בנה של בן ארי וטענה כי פעלה בתום לב. בן ארי טענה מנגד כי מדובר בהסתה מכוונת נגדה ונגד משפחתה. "זה שצועקים שאורלי לב תמת לב - זה לא משכנע. בשבועיים-שלושה האחרונים היא לא מפסיקה להשמיץ את הבן שלי, וטוענת טענות סרק", אמרה.

בן ארי בבית המשפט, בחודש שעבר (צילום: מארק ישראל סלם)בן ארי בבית המשפט, בחודש שעבר (צילום: מארק ישראל סלם)

"כל האירוע הזה ערער את שלוות הנפש שלי ושל בני ומשפחתי ולא מגיע לאף אחד יחס כזה. היא הסיתה והמשיכה להסית, וגם הבן השני שלי קיבל איומים בעקבות כך", הוסיפה התובעת של ראש הממשלה. לדבריה, "הגברת 'תמת הלב' ידעה היטב, וקיבלה הודעה רשמית שזה לא בני". היא קראה לבית המשפט לפעול מולה בחומרה כדי ליצור הרתעה. "אני עובדת ציבור שמנסה לעשות את עבודתי כראוי, והגיע הזמן שבית המשפט יאמר דבר וחצי דבר כדי שעובדי ציבור אחרים ידעו שיש מי שמגן עליהם".

ניר גנצ'רסקי, נציג היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בדיון, אמר לשופט כי "הבקשה שהגשנו היא בקשה לפי החוק להטרדה מאיימת, שבניגוד למוצג בתגובת המשיבה, המחלוקת בעניינו ממש לא נוגעת לזכות ההפגנה של המשיבה או לחופש הביטוי, אלא לשאלה אם למשיבה קיימת זכות להטריד את עו"ד בן ארי באופן שעולה כדי הטרדה מאיימת". הוא הדגיש כי הבקשה מידתית ומתבקשת, רק ביחס לפרסומים ושיתוף מחדש ביחס לאירוע מ-27 ביולי, לפיהם בנה של בן ארי הוא שתקף שוטר, ולא נעצר כי אמו עשתה שימוש בתפקידה ומעמדה, כדי להבריח אותו לצפון ולשבש חקירה.

בשבוע שעבר ביקש מנדלבליט מבית משפט השלום ברמלה לאסור על לב להמשיך להפיץ את טענות הכזב כי בנה של המשנה לפרקליט המדינה תקף שוטר במהלך הפגנה, למרות שמשרד המשפטים הבהיר לה כי היא איננה דוברת אמת. השופט הישאם אבו שחאדה קיבל במעמד צד אחד ובאופן זמני את בקשת היועץ והוציא נגדה צו מניעת הטרדה מאיימת.

תגיות:ליאת בן אריהסתה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה