חדשות בארץ

צה"ל תקף הלילה חוליית מחבלים שהניחה מטענים בגבול הסורי

בצה"ל לא יודעים להצביע עדיין על שיוך ארגוני של החוליה, אולם באזור ישנם פעילים שהוגדרו בצבא ככאלה הפועלים מאינטרס איראני. כמו כן, לצבא טרם ברור האם ישנו קשר בין איומי חיזבאללה לאירוע הזה, אך גם לא יודעים להפריך הקשר זה

גבול ישראל-סוריה, הבוקר (צילום: פלאש 90)גבול ישראל-סוריה, הבוקר (צילום: פלאש 90)
אא

צה"ל חיסל הלילה (שני) חוליה של ארבעה מחבלים שניסתה להניח מטענים בגבול סוריה, מזרחית לגדר הגבול עם ישראל. בהודעת הצבא נמסר כי חיילים וכלי טיס ירו לעבר הארבעה, לפחות אחד מהם חמוש. אין נפגעים ישראלים בתקרית. התקרית אירעה באזור מוצב לא פעיל של צה"ל על קו הגבול מקביל למושב אליעד, שם פעל בעבר צה"ל בסיוע לפליטים סוריים.

האירוע החל בסביבות השעה 20:00, ברקע מספר ניסיונות חשודים להתקרב לגדר בימים האחרונים במסווה של "רועי צאן תמימים", הגעה וחציית קו הגבול – הופעל במרחב זה מארב, שהביא לראשונה לזיהוי התקרבות חשודה. הזיהוי השני על ידי התצפיתניות מגדוד עיט 595 של אוגדת הגולן היה בשעה 23:00, אז ציינו בצה"ל כי זוהו בוודאות ארבעה חשודים, חלקם חמושים. הארבעה חצו את הקו שמפריד בין שטח סוריה למובלעת הישראלית, אך לא חצו את הגדר. דובר צה"ל, תת-אלוף הדי זילברמן, אמר כי אזרחים לא נוסעים במקום, כך שהמטענים נועדו לפגוע בחיילים.

הכוח פעל בטווח של 300-100 מטרים מהמחבלים. "נערכנו לפתיחת אש משולבת מהאוויר ומהיבשה על ידי כוח של מגלן שירה רימונים נפיצים ממטול, מנשק קל וממקלעים", נמסר.

בצה"ל לא יודעים להצביע עדיין על שיוך ארגוני של החוליה, אולם באזור ישנם פעילים שהוגדרו בצבא ככאלה הפועלים מאינטרס איראני. עם השלמת התחקיר בימים הקרובים ניתן יהיה לדעת מי אחראי לניסיון הפיגוע. כמו כן, לצבא טרם ברור האם ישנו קשר בין איומי חיזבאללה לאירוע הזה, אך גם לא יודעים להפריך הקשר זה. "האירוע בעיצומו וברגעים אלה אנו מנטרלים את הזירה ואז ניגש אליה פיזית ונדע יותר גם על המטענים. יש לנו סבלנות לימים ארוכים של הגנה בגבול. אנו לא מתכננים להוריד כוחות ונמשיך להגן בהרבה תחבולה ויצירתיות בגבול הצפון", הוסיף דובר צה"ל.

בצה"ל הדגישו כי אין שינוי בשגרה האזרחית ברמת הגולן ובגליל. אלוף הפיקוד, מפקד האוגדה וקצינים בכירים נוספים היו בקשר בשעות האחרונות עם ראשי היישובים ועידכנו אותם על האירועים. "צה"ל רואה במשטר הסורי אחראי לכל פעולה הנעשית בשטחו ולא יאפשר כל פגיעה בריבונות של מדינת ישראל", הובהר.

תגיות:צה"לסוריה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה