חדשות בריאות

גמזו ואדלשטיין: ברור שהצלחנו לעצור את הנגיף, לא נמהר להגבלות נוספות

ראש הממשלה אמר כי הנחה את משרדי הממשלה להציג תכניות ארוכות וקצרות טווח הנוגעות "לכל האספקטים החשובים של תפעול המדינה". לפי גמזו, המטרה היא להגיע לתקופת החגים כשישראל תוגדר כמדינה ירוקה, שתלויה "במשמעת של כולנו, בשיתוף פעולה, בראשי הרשויות ובמנהיגי המגזרים"

גמזו ונתניהו, הערב (צילום: לע"מ)גמזו ונתניהו, הערב (צילום: לע"מ)
אא

פרויקטור הקורונה, פרופ' רוני גמזו, אמר היום (ראשון) כי מסתמנת התייצבות בעקומת התחלואה וכי "אנחנו מאוד קרובים לירידה בתחלואה". בהצהרה משותפת לצד ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין אמר גמזו כי בכל הנוגע להגבלות נוספות "לא נהיה פזיזים, ניישר קו בדברים שיש ביניהם הבדלים. אנחנו רוצים ליצור אכיפה נכונה, שהכללים יהיו ברורים הפעם". לדבריו, "יהיה קל יותר להוריד את ההגבלות כשגרף התחלואה יירד".

פרופ' גמזו התייחס להחלטות האחרונות שקיבל, בהן העברת סמכויות למשרד הביטחון ולצה"ל, ואמר כי "הצבא עושה את העבודה שלו בכל היבט, כולל כניסה לתהליך הסברה מקיף יותר ולהבנה של מה שקורה במגזר החרדי והערבי. אנחנו קרובים למצב שהתחלואה תרד. אנחנו נמצאים עדיין בקו אפס יציב, ההורדה היא קריטית בכל המגזרים". המטרה, לפי גמזו, היא להגיע לתקופת החגים כשישראל תוגדר כמדינה ירוקה, שתלויה "במשמעת של כולנו, בשיתוף פעולה, בראשי הרשויות ובמנהיגי המגזרים".

אדלשטיין במסיבת העיתונאים, הערבאדלשטיין במסיבת העיתונאים, הערב

ראש הממשלה אמר כי הנחה את משרדי הממשלה להציג תכניות ארוכות וקצרות טווח הנוגעות "לכל האספקטים החשובים של תפעול המדינה". זאת, לדבריו, "כדי שנוכל להבטיח את המעבר המוצלח של הקורונה". נתניהו הוסיף כי "אנחנו קונים אופציות לחיסונים. אני לא יכול להגיד שיימצא חיסון, אבל הסימנים כרגע מעודדים. אם יהיו חיסונים, אני רוצה שלישראל תהיה נגישות אליהם - לצוותים הרפואיים, לאוכלוסיות הסיכון וליתר הציבור".

בדומה לגמזו, גם שר הבריאות טען כי "ברור שהצלחנו לעצור את הנגיף, אבל זה לא מספיק". לדבריו, "הוכחנו שכאשר יש עבודת צוות טובה וסיוע, אפשר להגיע להישגים בשטח. המספרים עדיין גבוהים, ואנחנו צריכים להמשיך לעשות מאמץ. זה תלוי בשיתוף הפעולה של כולנו.  אם נעשה את המאמץ ביחד, לא רק נעצור את ההתפשטות - אלא גם נוריד את המספרים ונקטע את התפשטות המחלה".

באשר לחששות מערכת הבריאות מתרחיש של גל שפעת ולצד התגברות בתחלואה מקורונה אמר אדלשטיין כי "קיימנו כמה דיונים על כך. יש לנו 3 מיליון חיסונים נגד שפעת, ואנחנו ממשיכים לחפש חיסונים נוספים. יהיה תעדוף ברור של מי יקבל את החיסון, בתקווה שכל מי שירצה יקבל". עוד אמר כי נבחנת האפשרות של בדיקות מהירות לקורונה, על מנת שכל אחד עם תסמינים יוכל לקבל תשובה מיד.

על פי הנתונים המעודכנים של משרד הבריאות, אתמול אובחנו 625 חולי קורונה בישראל, ברקע מספר בדיקות נמוך במיוחד שעמד על 7,739. בישראל ישנם 26,153 נשאים פעילים, מתוכם 340 חולים קשה ו-96 מהם מונשמים. 531 נפטרו מפרוץ המגפה. 

תגיות:קורונהרוני גמזו

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה