חדשות בריאות

תנועת הרכבות תחודש בעוד כשבועיים – באופן הדרגתי

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' החליט, כי תנועת הרכבות תחודש בהדרגה החל ממוצאי שבת, ה- 16 במאי. חידוש הפעילות כפוף לאישורו של משרד הבריאות

  • ט' אייר התש"פ
(צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)(צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
אא

בתום דיון מקצועי שנערך בראשות שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', ובהשתתפות מנכ"ל רכבת ישראל מיכאל (מיכה) מייקסנר, אנשי הרכבת ואנשי משרד התחבורה, החליט שר התחבורה כי תנועת רכבות הנוסעים תחודש בהדרגתיות החל ממוצאי שבת, ה- 16 במאי.

במשרד התחבורה הסבירו, כי ההחלטה התקבלה לאור העובדה שמפת הביקושים לתחבורה ציבורית עומדת נכון להיום על 20% בלבד, ובשל הצורך להשלים כמה שיותר עבודות תשתית בהינתן הביקוש הנמוך, כך שהפגיעה שתיגרם לנוסעים מביצוע העבודות תהיה קטנה יותר.

תנועת הרכבות תחודש בכפוף לאישורו של משרד הבריאות, תוך בחינת כלל המרכיבים הדרושים לשמירה על בריאות הנוסעים, בהתחשב בקושי הטבעי לשמור על כללי הריחוק החברתי הנדרשים בקרונות הרכבת. במשרד התחבורה הדגישו, כי הנוסעים יידרשו לאחריות חברתית, בדומה לכלל המקומות הציבוריים, הכוללים שמירה על מרחק, עטיית מסיכה והימנעות משימוש ברכבת במקרה של תסמיני מחלה.

בהינתן האישור הנדרש, תנועת הרכבות תחודש בחלקה הגדול כבר באמצע חודש מאי, למעט מספר קווים שיקבלו מענה באמצעות תחבורה ציבורית או היסעים. ההנחה היא כי החיילים ימשיכו להשתמש בהסעות של משרד הביטחון.

רכבת ישראל תקיים הסברה בקרב הנוסעים, ותפעיל מערך בידוק מוגבר בכניסות לתחנות. המאבטחים יבדקו חום, יתשאלו את הנוסעים, וכן יחייבו חבישת מסיכה וחיטוי ידיים.

בשבועיים שנותרו עד חזרת הרכבת לשגרה, תמשיך האצת הפרויקטים התשתיתיים על המסילות, וכן יתווספו פרוייקטי תשתית נוספים. זאת מתוך רצון להקדים כמה שיותר פרויקטים עתידיים, ולהקל עד כמה שניתן על ההפעלה העתידית של הרכבת עם מינימום פגיעה בשירות בעת חזרת השירות לסדרו.

תגיות:רכבת ישראלנגיף הקורונה

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה