חדשות בעולם

דו"ח מיוחד בסין: סועדים שביקרו במסעדה נטולת חלונות, נדבקו בקורונה בגלל המיזוג 

דו"ח מיוחד של חוקרים מסין שהתפרסם בימים האחרונים, חושף כי תשעה בני אדם שביקרו במסעדה בעיר גואנגז'ו - נדבקו בקורונה, ככל הנראה בשל דרכי מיזוג האוויר במסעדה

אא

על פי הדו"ח, מדובר במסעדה נטולת חלונות שנמצאת בקומה השלישית של בניין רב קומות, וכל מי שישב על נתיב זרימת האוויר של המזגן - נדבק בקורונה. מכאן הסיקו החוקרים שבחדר כזה שבו אין מערכות מיזוג או שנתיב המיזוג חסום, הדבר עשוי לתרום להתפשטות הנגיף באוויר. 

ארבעה מתוך תשעת הנדבקים בנגיף הם בני משפחה, אותה מכנים החוקרים בדו"ח שלהם - משפחה A. על פי התחקיר, יום לפני שסעדה במסעדה, ביקרה המשפחה בעיר וואהן שנחשבת למקור התפרצות הנגיף בסין, וכבר באותו יום אחד מבני המשפחה החל להרגיש ברע והחום שלו עלה. 

למרות העובדה הזו, החוקרים מתעקשים להחזיק בסברה שהנגיף הועבר דווקא דרך מיזוג האוויר. "ייתכן ואדם זה נדבק בנגיף, שכן הוא אושפז בבית החולים באותו יום שבו הרגיש לא בטוב. יום למחרת הוא שוחרר מבית החולים, והגיע למסעדה. ייתכן והנגיף עבר דרך טיפות נתזים מאחד לשני", כך כתבו החוקרים בכתבת התחקיר שפורסמה בכתב העת CDC Emerging Infectious Diseases.

את מסקנותיהם מדגישים החוקרים לאור העובדה שכל שאר הסועדים שהיו במסעדה - 83 במספר, לא נדבקו כלל, היות וכולם ישבו מחוץ לנתיב מיזוג האוויר. "אנחנו מסיקים מכך שמדובר בהתפרצות נקודתית שנגמרה כתוצאה ממערכת מיזוג האוויר בנתיב זרימת האוויר", קבעו החוקרים. 

תגיות:מסעדהמזגןהידבקותקורונהוואהן

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה