חדשות בארץ

גנץ מאיים: תחודש החקיקה נגד נתניהו אם לא תהיה פריצת דרך במו"מ

לפי גורמים בכחול לבן, נעשים מאמצים לכונן ממשלת אחדות עם הליכוד, "אבל לא בטוח שתקום ממשלה". המחלוקת המרכזית היא סביב שאלת מינויו של שר המשפטים הבא. בליכוד מתנגדים בחריפות למינוי ח"כ אבי ניסנקורן (כחול לבן) לתפקיד, ומעדיפים את עמיתו למפלגה ח"כ חילי טרופר

קמפיין כחול לבן, בפברואר (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)קמפיין כחול לבן, בפברואר (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
אא

בעקבות המבוי הסתום במשא ומתן בין הליכוד לכחול לבן, בסביבתו של יו"ר כחול לבן בני גנץ מאיימים לחדש את יוזמות החקיקה נגד המשך כהונתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. לפי הדיווח בחדשות 12, גורמים בכחול לבן אמרו כי נעשים מאמצים לכונן ממשלת אחדות עם הליכוד, "אבל לא בטוח שתקום ממשלה".

בליכוד ובכחול לבן ממתינים כעת לפגישה נוספת בין נתניהו לגנץ, מתוך כוונה להשלים את המשא והמתן הקואליציוני ובמטרה להציג את הממשלה החדשה כבר בשבוע הבא. אולם, שורת נושאי ליבה מעכבים את התהליך. המחלוקת המרכזית היא סביב שאלת מינויו של שר המשפטים הבא. בליכוד מתנגדים בחריפות למינוי ח"כ אבי ניסנקורן (כחול לבן) לתפקיד, ומעדיפים את עמיתו למפלגה ח"כ חילי טרופר. מחלוקת נוספת בין המפלגות נוגעת לזהות יושב ראש הכנסת: בכחול לבן הבהירו שלא יסכימו בשום תרחיש שיו"ר הכנסת לשעבר יולי אדלשטיין, שהפר צו בית המשפט, ישוב לתפקיד, ודורשים שאדם ממפלגתם יאייש את המשרה, בתמורה לתיק החוץ שהובטח לגבי אשכנזי. בליכוד, לעומת זאת, מבקשים שלתפקיד ימונה אדלשטיין, או לוין – המחזיק בדעות שליליות כלפי מערכת המשפט.

קושי נוסף שהתגלע במגעים הוא סוגיית סיפוח חלקים מהגדה המערבית, שנתקל כרגע בהתנגדות מצד כחול לבן שדורשת כי בחצי השנה לכהונתה תעסוק הממשלה רק בנושא הקורונה, ולאחריה יגובשו קווי היסוד בשאר הנושאים. אולם, בליכוד טענו כי דרישה זו איננה מתקבלת על הדעת, מאחר "ותוך חצי שנה ייסגר חלון ההזדמנויות לסיפוח. לא נקים ממשלת שמאל". גורמים בכחול לבן אמרו מנגד כי "יש רוב של 61 לימין כך שמנסים להבטיח את ההשפעה שלנו".

בתחילת השבוע פורסם כי במפלגת העבודה סיכמו עם גנץ על חבירה לקואליציה בראשות נתניהו, בתמורה לקבלת שני תיקים בכירים: יו"ר המפלגה עמיר פרץ ימונה לשר הכלכלה ותיק הרווחה יוענק לח"כ איציק שמולי. במסגרת השיחות, שנוהלו עד כה רק מול כחול לבן ולא כללו את הליכוד, סוכם עוד כי מינהלת הבדואים שהייתה חלק ממשרד החקלאות, וזרוע העבודה, לשעבר חלק ממשרד הרווחה, יועברו למשרד הכלכלה. פרץ ושמולי ימונו כחלק ממכסת 15 השרים שהוקצו לכחול לבן. מספר 3 במפלגת העבודה, ח"כ מרב מיכאלי, הודיעה כי לא תצטרף לממשלה ותשב באופוזיציה.

תגיות:בני גנץ

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה