חדשות בארץ

לפיד תוקף: לא אוותר על ערכים בשביל להיות שר החוץ בזוּם

יו"ר יש עתיד תוקף את שותפיו לשעבר בכחול לבן והודיע כי בכוונתו מפלגתו, שהתאחדה עם תל"ם בראשות משה יעלון, להניח על שולחן הכנסת עוד השבוע שורה של חוקים, על חלק גדול מהם חתומים חבריו לשעבר מכחול לבן. "אני מקווה ומאמין שנותרו בהם מספיק ערכים ועקרונות כדי שנוכל לקדם אותם ביחד", אמר לפיד

לפיד וגנץ, בפברואר (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)לפיד וגנץ, בפברואר (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
אא

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, תקף היום (שני)  את שותפו לשעבר, ח"כ בני גנץ, בעקבות חבירתו לממשלה בראשות בנימין נתניהו. "לא אוותר על הערכים שלי בשביל להיות שר החוץ בזוּם", אמר לפיד ברמיזה לח"כ גבי אשכנזי, שצפוי לכהן כשר החוץ.

לפי ההסכם שגיבשו כחול לבן והליכוד, הממשלה הבאה עשויה להיות הגדולה בתולדות ישראל, עם 34 שרים. בהשוואה לממשלה שהוקמה ב-2009, שנחשבה לממשלה הגדולה ביותר עד אז, מדובר בהוספה של 4 חברים שיזכו לתקציבים מיוחדים עבור משרדיהם בכדי לאפשר את הקמתה של ממשלה זו. "הממשלה שמוקמת לנגד עינינו היא מנופחת, בזבזנית, מושחתת. 34 שרים. איזו חרפה. איזו אטימות", האשים לפיד. "עד סוף השבוע יהיו מיליון מובטלים, והם מסדרים לעצמם ג'ובים מיותרים. אנשים פוחדים מהמחלה. מאבדים את מקום העבודה שלהם. הם סגן שר לענייני כלום ושום דבר.

גנץ, בתחילת החודש (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)גנץ, בתחילת החודש (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)

"הקמת הממשלה הזו נראית כמו תוכנית ההתנתקות מהמציאות. מאות מיליוני שקלים על לשכות ורכבים. אפס אחריות. אפס עמידה בהבטחות. אנחנו בחרנו לעמוד בהבטחות שלנו", תקף מספר 2 בכחול לבן לשעבר. לדבריו, בזמן שהצוותים הרפואיים "הגיבורים שלנו" עובדים ללא ציוד מגן מתאים, ו"נותנים את הנשמה בלי מכונות הנשמה", שרי הממשלה החדשה "יבזבזו מאות מיליוני שקלים על תיקים ריקים ומשרדים מיותרים. העיקר שליצמן נשאר שר הבריאות".

עוד  טען לפיד כי שותפיו הפוליטיים לשעבר מוותרים "כל המאחזים החשובים של הדמוקרטיה – המשרד לביטחון פנים, מינוי המפכ"ל, יושב ראש הכנסת, יושב ראש ועדת חוקה חוק ומשפט – שהועברו לידי אויבי הדמוקרטיה. אויבי שלטון החוק. מטרתם היחידה לאפשר לנתניהו לברוח מאימת הדין. להשתלט על המשטרה. להרוס את בית המשפט". יו"ר יש עתיד הודיע כי בכוונתו מפלגתו, שהתאחדה עם תל"ם בראשות משה יעלון, להיאבק נגד הממשלה המתוכננת "בכל דרך אפשרית". הוא הוסיף כי כבר השבוע תשים הרשימה על שולחן הכנסת שורה של חוקים, על חלק גדול מהם חתומים חבריו לשעבר מכחול לבן. "אני מקווה ומאמין שנותרו בהם מספיק ערכים ועקרונות כדי שנוכל לקדם אותם ביחד", אמר.

בצמרת חוסן לישראל נוטים היום לוותר על תיק החוץ היוקרתי, שהוצע לאשכנזי, ובמקומו דורשים את תיק הבריאות. השינוי בעמדה נובע מביקורת שהופנתה אליהם על כך שניהלו קמפיין ממוקד ואגרסיבי על מערכת הבריאות הקורסת, ובזמן אמת מוותרים עליו במשא ומתן.

תגיות:יאיר לפידבני גנץכחול לבןבנימין נתניהו

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה