חדשות בארץ

נישואין אזרחיים ותחבורה ציבורית בשבת: "תנאי הסף" של ליברמן להצטרפות לקואליציה

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הציג את רשימת דרישותיו הבסיסיות להצטרפות לממשלה הבאה. הרשימה כוללת ברובה המכריע דרישות בנושאי דת ומדינה, בין היתר תחבורה ציבורית בשבת

ליברמן (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)ליברמן (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
אא

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, הציג הבוקר את "תנאי הסף", כהגדרתו, להצטרפות מפלגתו לקואליציה הבאה.

בפוסט בעמוד הפייסבוק שלו, ציין ליברמן 5 תנאים, הכוללים את העברת חוק נישואין אזרחיים וחוק גיוס בני ישיבות "בנוסח שאושר בקריאה ראשונה בכנסת ה- 20". בנוסף, דרש ליברמן להעביר את כל הסמכויות בנושא תחבורה ציבורית ופתיחת עסקים בשבת לשלטון המקומי. אם דרישה זו תיענה, תוכל כל רשות מקומית לאפשר לקווי אוטובוס ציבוריים לפעול בשבת בשטח השיפוט שלה ולהתיר לבעלי עסקים לעבוד ביום המנוחה.

דרישה נוספת שהעלה ליברמן הינה "גיור על ידי רבני עיר, כך שכל רב עיר יוכל להקים בית דין ולגייר". תנאי נוסף הינו קביעת מינימום של 70% משכר המינימום במשק לכל הגמלאים החיים מהבטחת הכנסה ומקצבת זקנה.

פרסום רשימת התביעות של ליברמן בא על רקע החשיפה אמש בחדשות 12, לפיה יו"ר ישראל ביתנו האשים את ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא שעמד מאחורי תלונות שהוגשו לרשויות החוק נגדו ונגד ילדיו. על פי הדיווח של דנה ויס, ליברמן אמר בשיחות סגורות עם מקורביו כי "נתניהו חצה כל קו אדום. ב- 2019 הוגשו 7 תלונות נגדי ונגד ילדיי במשטרה, בפרקליטות וברשויות המס. 5 אנונימיות ו- 2 על ידי העיתונאי יואב יצחק. ברור לי, שמאחורי כל המהלך הזה עומד נתניהו ומקורבו, עו"ד עמית חדד, באמצעות החוקר הפרטי רפי ויצמן. בקודים שלי מדובר בחטא שאין עליו סליחה ומחילה, גם לא ביום כיפור. כדאי להפסיק לשלוח לי שליחים מטעם הליכוד – המחשבה שאשב עם נתניהו היא אשליה חסרת סיכוי". מציטוטים אלו עולה, כי בניגוד לטענות שהעלה ליברמן לאורך החודשים הארוכים של המשבר הפוליטי, סירובו להצטרף להקמת ממשלת ימין-חרדים בראשות נתניהו לא נבע מנימוקים אידיאלוגיים אלא מרצון לנקום בו באופן אישי.

ליברמן הסביר בשיחות הסגורות מה עומד מאחורי המהלך לחקיקת חוקים, שימנעו מנתניהו להקים ממשלה בשל כתב האישום נגדו ויגבילו את כהונת ראש הממשלה לשתי קדנציות. לדבריו, קיים קושי לחוקק חוקים אלה בזמן קצר, "אבל הודעת התמיכה בהם נועדה לעצור את הדה-מורליזציה במחנה מתנגדי ביבי. ואכן, המהלך הזה גרם למפנה והבהיר שהפעם יש סיכוי להחליף את נתניהו ולהרכיב ממשלה בלעדיו, כמו שהתחייבתי".

יו"ר ישראל ביתנו הבהיר, כי בכוונתו להמשיך במהלך נגד נתניהו: "הכי חשוב כעת לוודא שגנץ יקבל את המנדט ולהחליף את יו"ר הכנסת, ולקחת בחזרה את הוועדה המסדרת, ואז הדברים יתחילו לקרות מעצמם".

מהליכוד נמסר בתגובה כי "יש גבול לפייק ניוז. עוד ניסיון מגוחך של ליברמן להצדיק את הצטרפותו לממשלת שמאל מסוכנת עם הרשימה המשותפת. תנועת הליכוד ועו"ד עמית חדד שולחים מכתבי אזהרה לדנה ויס ולמערכת ערוץ 12, שאם תוך 48 שעות לא יכחישו ויתקנו את הפרסום השקרי על יו"ר תנועת הליכוד ועו"ד עמית חדד – יגישו נגדם תביעת דיבה. מדהים שאפילו לא פנו אלינו לבקשת תגובה".

שר המשפטים אמיר אוחנה דחה הבוקר את דבריו של ליברמן, כפי שצוטטו בחדשות 12. בריאיון לגלי צה"ל, אמר אוחנה כי נתניהו הכחיש בפניו את הטענות: "זו פרנויה של ליברמן, אבל לפחות דבר אחד נחשף: זה לא חוק הגיוס, זה לא החרדים, וזה לא ישראל ליברלית. זו נקמנות אישית, שמניעה אותו להביא להבסתו וגירושו של נתניהו. שום אידיאולוגיה, שום עניין של ימין ושמאל. פשוט נקמנות אישית, שנובעת מהזיות".

תגיות:אביגדור ליברמןבחירות 2020

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה