חדשות יהדות

צפו בגלריה המרגשת: יום הנחת תפילין בקרית שמונה

היום בקרית שמונה: דוכני תפילין ליד בתי הספר בעיר, וקריאה לציבור להגיע ולהניח תפילין, לפחות היום. צפו בגלריה המרגשת

צילום: דוברות עיריית קרית שמונהצילום: דוברות עיריית קרית שמונה
אא

היום, יום חמישי כ"ה בשבט, הוא היום שנקבע על ידי אביחי שטרן, ראש עיריית קרית שמונה, כיום הסובלנות ויום הנחת התפילין העולמי. בדבריו, קרא ראש העיר ליהודים שאינם מניחים תפילין מדי יום, או שאינם מניחים כלל, וחשוב שלפחות יום אחד בשנה יתנסו בהנחת תפילין, כפי שעשו בבר המצווה שלהם.

היום הוצבו דוכני תפילין בכניסה לבתי הספר התיכוניים ובמקומות ציבוריים אחרים ברחבי העיר. הדוכנים אוישו על ידי בני נוער, סטודנטים, אזרחים, תוך השתתפות פעילה של ראש העיר וחברי עירייה, שקוראים לציבור לבוא ולהניח תפילין. שטרן הנחה את מנכ"ל המתנ"סים לקיים פעילות לבני הנוער בעיר בנושא יהדות וסובלנות. הוא אף שוחח בנושא עם ראשי חב"ד, שנרתמו לסייע בהפקת היום המיוחד בקריית שמונה ובמקומות נוספים בארץ ובעולם.

"התפילין הן סמל יהודי שמעל כל המחלוקות", אמר שטרן. "כל נער יהודי נכנס למצוות בהנחת תפילין. אנחנו מניחים תפילין כביטוי להיותנו יהודים גאים, המחוברים למסורת. לא ניתן להפוך את הנחת התפילין לדבר שנוי במחלוקת. אומנם יהודי מצווה להניח תפילין מדי יום, אולם היום המיוחד הזה עליו אנחנו מכריזים נועד עבור כל אותם יהודים שלא מניחים תפילין מדי יום, או לא מניחים בכלל. לא צריך להיות דתי או מסורתי בשביל זה, אבל בהחלט צריך לשמור על היהדות והמסורת שלנו".

ראש העיר הוסיף כי "חשוב לדבר על המאחד ולא על המפריד, על קירוב לבבות ולא על הדתה, על סבלנות וסובלנות ולא על ריחוק ושנאה. להפסיק עם הלא ולהתחיל לדבר על הכן. הגיעה עת ליהדות מאפשרת ומכילה".

צפו בגלריה המרגשת:

צילום: דוברות עיריית קרית שמונה

הרב זמיר כהן - תגליות מרגשות על עוצמת התפילין:

בקשתם האחרונה של הנידונים למוות: להניח תפילין

בדוק את עצמך: האם אתה מניח תפילין בצורה הנכונה?

תגיות:קרית שמונהתפיליןאביחי שטרן

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה