חדשות יהדות

כפר חב"ד: חסידי חב"ד הניחו תפילין בטעות, לערבי שהתחזה ליהודי

הזוי: נהג ערבי שנכנס לכפר חב"ד עם רכב נגררת שעליו סטיקרים של סיסמאות מחזקות בעברית - הטעה את החב"דניקים שאצו רצו להניח לו תפילין. חוקרים שהגיעו למקום וחקרו את האירוע, אמרו כי מדובר בבן מיעוטים שמוכר למשטרה 

(צילום: shutterstock)(צילום: shutterstock)
אא

הזוי: נהג ערבי שנכנס לכפר חב"ד עם רכב נגררת שעליו סטיקרים של סיסמאות מחזקות בעברית - הטעה את החב"דניקים שאצו רצו להניח לו תפילין.

לדברי החסידים, הנהג חנה עם רכבו לראשונה ביום שישי שלפני שבוע, סמוך לבית הכנסת של היישוב.

כשראו כי חזותו של הנהג יהודית, על ראשו כיפה וגם רכבו מתהדר עם שלל סטיקרים בסגנון 'הכל לטובה' - חסידי החב"ד ניגשו אליו, והציעו לו להניח תפילין על פי המוטו שזו זכות לזכותו במצווה. 

על פי הדיווחים באתר COL, רק ביום שלישי הבינו החסידים את גודל הטעות, כשגילו את זהותו האמיתית של נהג הקרוואן - בן מיעוטים שהעמיד פני יהודי, הסתובב בכפר חב"ד כשכיפה לראשו, נכנס לבית הכנסת ואף הניח תפילין. "איתרתי אותו, וכשדיברנו הוא היה נראה קצת לחוץ", אמר מנהל 'מתנדבים בכפר' מוישלה גוטמן, לאחר שהגיעו תלונות של תושבים על הקרוואן החשוד שחנה ביישוב. 

כשהמשטרה הוזעקה למקום הסתבר כי בן המיעוטים מוכר למשטרה, וכי הוא סיפר לחוקרים כי הגיע לכפר חב"ד מתוך כוונה להישאר בו. החוקרים הוציאו צו פינוי מיידי כנגדו, בזכות עירנותם של התושבים. 

תגיות:טעותחב"דתפילין

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה