חדשות בארץ

מצטייני המוסד קיבלו עיטור מהנשיא: "אגרוף אחד להצלחת המשימות"

ריבלין בטקס: "המרחק בין הצלחה לכישלון הוא לעיתים כהרף עין. פסיעה מיותרת, חפץ שנשכח, חותם ביולוגי שנותר כעדות במקום. כשמדובר במוסד, הצטיינות היא לא מותרות, זוהי השפה היחידה שעמה ניתן לשרוד בעולם הצללים". ראש המוסד: "מתחייב בשמי ובשם עובדי המוסד כולם שככה נמשיך מתוך דאגה לביטחוננו ואהבת העם והארץ"

נשיא המדינה עם ראש המוסד בטקס (צילום: חיים צח, לע"מ)נשיא המדינה עם ראש המוסד בטקס (צילום: חיים צח, לע"מ)
אא

13 עובדי ועובדות ארגון המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים קיבלו הערב (חמישי) תעודות הצטיינות בשל הישגיהם, בטקס המצטיינים השנתי שהתקיים בבית נשיא המדינה בירושלים. בין מקבלי התעודות, 9 גברים ו-4 נשים: ארבעה אנשי מבצעים, ארבעה אנשי מטה וסיוע מבצעי, חמישה קציני מודיעין ומומחי סייבר וטכנולוגיה.

בהודעת בית הנשיא נאמר כי בין המצטיינים נמנית אשת מבצעים מיוחדים, שקיבלה את תעודת ההצטיינות בשל הובלת לוחמים לפעילויות מורכבות ומסוכנות והכשרתה את הדור חדש של הלוחמים. ללוחם השני הוענקה התעודה בשל השתתפותו ב"מבצע מרכזי" שכלל פעילות ייחודית וענפה בחו"ל, "תוך השקעה אדירה ושאיפה מתמדת למצוינות". תעודות הצטיינות הוענקו גם לקצינת מודיעין אסטרטגי, מהנדס סייבר מתחום הפיתוח הטכנולוגיה החדשנית, ועובד נוסף שעסק ביצירת פתרונות מחשוב ייחודיים עבור כלל הפעילות של הארגון החשאי.

"איראן נמצאת בראש סדר העדיפות של עבודת המוסד", אמר ראש המוסד, יוסי כהן, שנאם בטקס. "כל פעולתה של איראן בגרעין, בטילאות המדויקת וארוכת הטווח, בהתפשטות האזורית ובתמיכתה בארגוני הטרור, מאתגרת את בטחונה של מדינת ישראל ואזרחיה". לדבריו, "עובדי המוסד כולם, אנשי ונשות המבצעים העומדים בחוד העשייה, גופי הטכנולוגיה והמודיעין, הביטחון והלוגיסטיקה לצד העוסקים במשאב האנושי, עמלים כאיש אחד כאגרוף אחד להצלחת המשימות. אני מתחייב בשמי ובשם עובדי המוסד כולם שככה נמשיך מתוך דאגה לביטחוננו ואהבת העם והארץ".

נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר לאנשי המוסד כי במילון הארגון החשאי "לא קיים צמד המילים 'בלתי אפשרי'". הנשיא הוסיף: "אין מקום רחוק מדי, אין אדם שלא ניתן להגיע אליו, ואין דבר הנסתר מעינו. ארגוני הביון הטובים בעולם גאים לעבוד עם המוסד בשל רוחו, בשל תעוזתכם, אומץ ליבכם ובזכות היצירתיות והחוצפה הישראלית".

עוד אמר ריבלין כי "המרחק בין הצלחה לכישלון הוא לעיתים כהרף עין. פסיעה מיותרת, חפץ שנשכח, חותם ביולוגי שנותר כעדות במקום. כשמדובר במוסד, הצטיינות היא לא מותרות, זוהי השפה היחידה שעמה ניתן לשרוד בעולם הצללים. אתם, הזוכים בפרסי ההצטיינות, מצטייני המצטיינים חיוניים לביטחוננו. אויבינו אורבים לנו, מחכים למצוא כל סדק וחרך להיכנס בו. הם מתוסכלים מכישלונם לפגוע בנו, ולא מפסיקים לחפור ולנבור כדי לתפוס אותנו לא מוכנים.

"כדי להגן על עצמנו בשכונה שבה אנו חיים אין לנו ברירה, עלינו להיות חדים יותר וטובים הרבה יותר", אמר הנשיא. "יש לנו אמצעים טכנולוגיים לרוב, כלי נשק מתוחכמים, תוכנות מתקדמות וכלי לוחמת סייבר, אבל בסוף זה אתם ואתן שניצבים מולם. ללא הסוכן שמצליח להסתנן לאי שם, המפענח שמצליח למצוא את הנקודה, המתכנת שכותב שורות קוד ללא שגיאה, הלוחם שפוגע במקום הנכון וכורה המידע שדולה מים האינפורמציה פנינה שהופכת למבצע - בלעדיכם - לא היינו יכולים לנצח".

תגיות:המוסדראובן ריבלין

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה