חדשות בארץ

לאחר עימות עם המשטרה: ארדן יקבל את הפוליגרף של המועמדים למפכ"ל

במקביל, היום סיים השר לביטחון הפנים את הראיונות עם המועמדים לתפקיד מפכ"ל המשטרה, והערכות הן כי כבר השבוע יכריע בזהותו של המועמד הסופי ששמו יוגש לוועדת גולדברג. בכיר במערכת אכיפת החוק: "ארדן עושה כאן מאמץ רציני ומואץ לבחירת מפכ"ל קבוע. הוא ירד אתמול עם המועמדים לרזולוציות הכי קטנות במטרה למנות את הקצין הטוב ביותר"

ארדן עם מ"מ המפכ"ל (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)ארדן עם מ"מ המפכ"ל (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
אא

לאחר עימות בין צמרת המשטרה לבין השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, הערב (שלישי) הסכימה המשטרה להעביר לשר את כל הפרטים הרלוונטיים אודות המועמדים, לרבות בדיקת הפוליגרף שעברו עם כניסתם לשירות, שיסייעו לו להכריע בשאלת זהותו של מפכ"ל המשטרה החדש. קודם לכן סירבה המשטרה, בהובלת היועצת המשפטית של הארגון, להעביר לארדן את המידע על המועמדים המובילים לתפקיד המפכ"ל, לאחר שנטען כי מעשה זה מנוגד לחוק האוסר למסור מידע בעל אופי הנושא חיסיון, זולת הקביעה האם המועמד ראוי לתפקידו.

פקודת המשטרה קובעת כי יתאפשר להעביר מידע לשר לביטחון הפנים "אם חומר הבדיקה דרוש לצורך קבלת החלטת השר בדבר מינויו של הנבדק, השעייתו או פיטוריו". בפקודה מודגש כי את החומר יש להעביר "בהיקף המזערי הנדרש לשם השגת התכלית". אלא, שלפי הדיווח הבוקר בכאן ב', השר לביטחון הפנים שקל לעצור את הליך מינוי המפכ"ל שהחל אתמול, אחרי שבמשטרה סירבו לבקשתו להעביר לו את התוצאות המלאות של בדיקות הפוליגרף שעברו המועמדים לתפקיד. ארדן פנה בנושא ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בבקשה לחייב את המשטרה, והוא אמור היה להתערב. גורם המעורה בפרטים אמר כי "החוק מתיר לשר לקבל את זה, במשטרה לא רוצים להעביר". שלושת המועמדים שהשר ביקש את המידע עליהם הם ממלא מקום המפכ"ל ניצב מוטי כהן, מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון ידיד וסגן המפכ"ל אלון אסור.

ארדן ראיין אתמול את שני המועמדים לתפקיד המפכ"ל במשך יותר משעתיים, בהם נכח גם היועץ המשפטי של המשרד לביטחון הפנים. לפי הפרסומים, השיחות נסובו בארבעת נושאי ליבה שמעסיקים את המשטרה בחודשים האחרונים: הטיפול באלימות בחברה הערבית, הטיפול באלימות נגד נשים, הטיפול בנושא המשמעת במשטרה והמאבק בקטל בדרכים. הערכות הן כי השר מתכוון להגיש לוועדת גולדברג כבר בסוף השבוע את שמו של המועמד הסופי.

היום נפגש השר עם ניצב כהן, המועמד המוביל לתפקיד. גורם בכיר במערכת אכיפת החוק אמר כי בחירה של ארדן בכהן תהיה "צעד בטוח", זאת, לאחר שהוכיח, לדבריו, בשנה האחרונה את היכולת להוביל את המשטרה בשקט ובצנעה, ובלי פרובוקציות.

ב'וואלה' הובאו ציטוטים של גורם המעורה בפרטים, לפיו ארדן "עושה כאן מאמץ רציני ומואץ לבחירת מפכ"ל קבוע. הוא ירד אתמול עם המועמדים לרזולוציות הכי קטנות במטרה למנות את הקצין הטוב ביותר". לדבריו, "לגיטימי שהשר יבקש לקבל את כל הרקע הרלוונטי שעלה בבדיקת הפוליגרף טרם יקבל הכרעה, זה רק מוכיח את רצינות התהליך".

תגיות:גלעד ארדןמשטרת ישראל

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה