חדשות בארץ

ליברמן: "כחול לבן רימו את הבוחרים שלהם"

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, תקף את הליכוד וכחול לבן: "שתי המפלגות הגדולות לא רצו ממשלת אחדות, והן נושאות באחריות למערכת בחירות מיותרת. ישראל ביתנו התנהלה באחריות. לא פסלנו אף אחד, אבל אמרנו שלא ניכנס לממשלה על מנת לשבת על הכיסא אלא על מנת להוביל שינויים"

ליברמן (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)ליברמן (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)
אא

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, תקף בצהריים (רביעי) את מפלגות הליכוד וכחול לבן, והטיל עליהן את האחריות לפיזור הכנסת: "שתי המפלגות הגדולות, שיש להן ביחד 65 מנדטים, נושאות באחריות למערכת בחירות מיותרת", אמר בפתח ישיבת סיעתו בכנסת. "מעבר לקרב האגו, שהתנהל במשך חודשים, על מי ראשון ומי שני ומתי הרוטציה, גם במישור המהותי הם לא רצו ממשלת אחדות והעדיפו בחירות מוקדמות".

"ישראל ביתנו התנהלה באחריות. לא פסלנו אף אחד, אבל אמרנו שלא ניכנס לממשלה על מנת לשבת על הכיסא אלא כדי להוביל שינויים", הוסיף ליברמן. לדבריו, "בליכוד היה ברור, וגם ברור היום, שלא מעניינת לא ממשלה רחבה ולא ממשלה צרה, אלא 61 בלי ישראל ביתנו, על מנת לפתור בעיות אחרות שלא קשורות לענייני המדינה. גם בכחול לבן, בגלל מתיחות פנימית ועניינים פנימיים, לא הסכימו ולא רצו להקים ממשלת אחדות. הם מקווים להגדיל את הייצוג ל- 38-37 מנדטים".

ליברמן טען, כי "ישראל ביתנו התנהלה באחריות. לא פסלנו אף אחד, אבל אמרנו שלא ניכנס לממשלה על מנת לשבת על הכיסא אלא על מנת להוביל שינויים. אנחנו קודם כל נאמנים לערכים ולעקרונות שלנו. אנחנו לא מרמים אף אחד. שמרנו על התנהלות אחראית וממלכתית, לא נתנו יד למניפולציות. לא הסכמנו להחליף את יו"ר הכנסת, כמו שלא הסכמנו להחליף את יו"ר הוועדה המסדרת, למרות שגם הליכוד וגם כחול לבן שיחקו משחק כפול כל הזמן. לא הסכמנו לתמוך בחוק שמונע מחבר כנסת שיש נגדו כתב אישום להרכיב ממשלה, להיות מועמד להרכבת הממשלה. אמרתי כמה פעמים: לא משנים את כללי המשחק באמצע המשחק. לא הסכמנו גם לכל השינויים שניסו לעשות במחטף, להקים את ועדת הכנסת בתקופת המעבר. תמכנו במתווה הנשיא, למרות שהמתווה העניק יתרון לנתניהו ואפשר לו לכהן ראשון כראש הממשלה". 

בהמשך דבריו מתח יו"ר ישראל ביתנו ביקורת חריפה על כחול לבן: "הם התנהלו בצורה מחפירה, למעשה הם רימו את הבוחרים שלהם. למרות הססמה של ממשלה לאומית חילונית, חברי הכנסת שלהם יצאו מגדרם כדי לרצות את החרדים. הכל סיפורים. הדבר היחיד שנשאר זה אותו דף לבן ריק, עם חתימה של גנץ למטה".

"עשינו הכל על מנת להקים ממשלה לאומית רחבה", הצהיר ליברמן. "אני לא יכול לקבל שכל מה שמכתיב את סדר היום במדינת ישראל זו הבעיה האישית של ראש הממשלה. אני לא יכול לקבל את הטירוף הזה, ששלושה רמטכ"לים שקלו בשיא הרצינות להקים ממשלה בתמיכת איימן עודה והרשימה המשותפת, אותם אלה שבעימות האחרון התייצבו לצד הג'יהאד האסלאמי וקראו לחיילי צה"ל פושעי מלחמה".

בתוך כך, בכנסת נמשך ההליך להקדמת הבחירות לכנסת הבאה ל- 2 במרץ 2020. הוועדה המסדרת בראשות חבר הכנסת אבי ניסנקורן קבעה ואישרה את הרכב הוועדה המיוחדת, שתדון בהצעת החוק להתפזרות הכנסת ה- 22 ובהצעת חוק הבחירות לכנסת ה- 23. הוועדה, שהקמתה והרכבה אושרו לאחר מכן על ידי מליאת הכנסת, תכין את ההצעות לדיון ולהצבעה בשלוש קריאות. על פי חוות הדעת שהגיש היועץ המשפטי של הכנסת, הצעות החוק צריכות לקבל את אישורה הסופי של הכנסת עוד לפני חצות הלילה.

תגיות:הליכודאביגדור ליברמןישראל ביתנוכחול לבןבחירות 2020

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה