חדשות בארץ

המשטרה ומשרד המשפטים: החיפוש בטלפונים של יועצי נתניהו – על ידי שופט

במשטרה ובמשרד המשפטים דחו את הביקורת הציבורית על הפתיחה בחקירה נגד יועציו של ראש הממשלה נתניהו בחשד להטרדת עד המדינה שלמה פילבר ועל החרמת הטלפונים הניידים שלהם: "הדבר נדרש בשל צורכי חקירה מובהקים. החיפוש ייערך במתווה זהיר שייקבע ויאושר על ידי בית המשפט"

שלמה פילבר (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)שלמה פילבר (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
אא

משרד המשפטים והמשטרה פרסמו בצהריים (שני) הודעה משותפת, בה הגיבו על הסערה הציבורית שפרצה בעקבות החקירה שנפתחה נגד עופר גולן ויונתן אוריך, יועציו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, בחשד להטרדת עד המדינה שלמה פילבר.

"רשויות אכיפת החוק רואות בחומרה רבה כל ניסיון להלך אימים על עדים, לנסות לגרום להם לשנות עדותם או להטרידם בכל דרך", נאמר בהודעה. "חומרה יתירה יש לראות מטבע הדברים כשהדבר נעשה כלפי עדי מדינה, במטרה להשפיע על עדותם. במדינת חוק לא יעלה על הדעת שיופעל לחץ פסול או שיוטרדו עדי מדינה. מעשים מסוג זה הם חמורים, ועלולים להביא לפגיעה בהגעה לחקר האמת ובעשיית הצדק. רשויות אכיפת החוק לא יגלו כל סובלנות למעשים מעין אלו".

בהמשך ההודעה נכתב, כי בשל התנהלות החקירה, לא ניתן למסור בשלב זה פרטים נוספים על מהלכה. עם זאת, צוין כי "העדויות הראשונות שנגבו, בעקבות תלונת עד המדינה למשטרה אודות אירוע ההטרדה שהתרחש בכניסה לבית מגוריו, היו קשורות לרכב שנעשה בו שימוש, והן אלה שהובילו לגורמים שנחקרו בימים האחרונים".

בהתייחס להחרמת הטלפונים הניידים של אנשי נתניהו, נמסר ממשרד המשפטים ובמשטרה כי "הדבר נדרש בשל צורכי חקירה מובהקים". בהודעה הובהר כי "בשל הרגישות המיוחדת המובנת, הוחלט כבר מן השלב הראשון כי יתבקש צו מבית המשפט שיאפשר אך ורק חיפוש מצומצם, שנועד לאתר מידע הקשור לאירוע מושא החקירה בלבד, וכי בשל הרגישות במקרה זה, החיפוש ייערך במתווה זהיר שייקבע ויאושר על ידי בית המשפט. המדינה תבקש כי במידת האפשר השופט הוא זה שיבצע את איתור החומרים הרלוונטיים, ולא גורמי החקירה. בניגוד לפרסומים שגויים, צו החיפוש האמור נועד אך ורק לאיתור מידע הרלוונטי לחקירה".

עוד הודגש כי "נוכח הרגישות הברורה, החקירה מתנהלת תחת פיקוח של הדרגים הבכירים ביותר במערכת אכיפת החוק, והיא תימשך ככל שהדבר יידרש לשם הגעה לחקר האמת".

כזכור, אמש פורסם כי היחידה לפשיעה כלכלית בלהב 433 פתחה בימים האחרונים בחקירה נגד בכירים במטה הבחירות של הליכוד, בחשד להטרדתו של פילבר, לשעבר מנכ"ל משרד התקשורת, המשמש עד מדינה בתיק 4000. החקירה נפתחה בעקבות אירוע שהתרחש בחודש אוגוסט, בתקופת מערכת הבחירות, במהלכו הגיע רכב סמוך לביתו של פילבר, וממנו הושמעו ברמקולים קריאות גנאי נגדו על רקע היותו עד מדינה. גולן הוא מנהל קמפיין הליכוד ודוברה של משפחת נתניהו, ואוריך הוא דוברו של ראש הממשלה. השניים נחשבים למקורבים ביותר לנתניהו. נחקר נוסף בפרשה הוא מנהל הקריאייטיב הראשי של קמפיין הליכוד, ישראל איינהורן, וגם הטלפון הסלולרי שלו הוחרם.

בסביבתו הקרובה של נתניהו הגיבו בזעם על החקירה נגד אנשיו. "הרדיפה לא נפסקת לרגע", נמסר מטעמו. "עוד לא יבש הדיו על טענות ההגנה שהגישו פרקליטיו של ראש הממשלה בשימוע, וכבר חוקרים את כל סביבתו הקרובה של ראש הממשלה. המטרה ברורה: לנטרל את יכולתו של ראש הממשלה להיאבק בדעת הקהל מול שיטפון ההדלפות הבלתי פוסק באמצעות פגיעה במקורביו. שערורייה".

פרקליטו של גולן, עורך הדין עמית חדד, הגדיר את האשמות נגד לקוחו כ"מופרכות וחסרות שחר, שטוב היה אם לא היו נחקרות בכלל". בהודעה שמסר, הוסיף חדד כי "בעוד שלמר גולן אסור להתבטא בנושא כדי שלא לשבש חקירה, דבר החקירה מודלף באופן לא חוקי. אין לנו ספק שבסופו של דבר התיק נגד מר גולן ייסגר מהטעם הפשוט – הוא מעולם לא הטריד את עד המדינה פילבר או כל עד אחר".

תגיות:משטרת ישראלמשרד המשפטיםיונתן אוריך

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה