חדשות בארץ

דיווחים פלסטיניים: צה"ל עצר חבר נוסף בחוליה שרצחה את רינה שנרב הי"ד

מקורות פלסטיניים טוענים כי כוחות של צה"ל נכנסו לרמאללה ועצרו בכיר בחזית העממית, שהיה חבר בחוליית המחבלים שביצעה בחודש שעבר את פיגוע המטען במעיין דני

זירת הפיגוע במעיין דני, 23 באוגוסט 2019 (צילום: פלאש 90)זירת הפיגוע במעיין דני, 23 באוגוסט 2019 (צילום: פלאש 90)
אא

מקורות פלסטיניים מדווחים כי צה"ל עצר הלילה (חמישי) ברמאללה חבר נוסף בחוליית המחבלים שביצעה את פיגוע המטען במעיין דני, סמוך ליישוב דולב שבחבל בנימין. בפיגוע נרצחה רינה שנרב הי"ד, ונפצעו אביה, הרב איתן שנרב, ואחיה דביר.

על פי הדיווחים, העצור הינו פעיל בכיר בחזית העממית, הארגון אליו משתייכת חוליית הטרור. במהלך ביצוע המעצר התעמתו פלסטינים עם חיילי צה"ל, ויידו לעברם אבנים ובקבוקי תבערה. מצה"ל נמסר כי במהלך הלילה עצרו כוחות הביטחון ביהודה שומרון 13 מבוקשים החשודים במעורבות בפעילות טרור, טרור עממי ובהפרות סדר אלימות.

כזכור, בסוף השבוע הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שב"כ, צה"ל והמשטרה אותרו ונעצרו המחבלים, שביצעו את הפיגוע ב- 23 באוגוסט. בראש התשתית עמד סאמר ערביד, תושב רמאללה כבן 44, מבכירי החזית העממית בגזרת רמאללה. הוא נעצר בעבר מספר פעמים על מעורבותו בפעילות טרור צבאית, שכללה סיוע בהכנת מטענים ופיגועים בזמן האינתיפאדה השנייה. בהודעת שב"כ נאמר כי הוא שהכין את המטען, ואף הפעיל אותו ברגע שהבחין בהגעתה של משפחת שנרב למעיין.

זמן לא רב לאחר שפורסמה הידיעה על מעצר חברי החוליה, דווח כי ערביד אושפז בבית חולים במצב אנוש לאחר חקירה בשב"כ. עורך דינו של המחבל מסר כי הוא נעצר מספר ימים לאחר הפיגוע, אולם שוחרר כעבור שבועיים, לאחר שנדחתה בקשת שב"כ להוצאת צו מעצר מנהלי נגדו. הוא נעצר שוב בשבוע שעבר, בעקבות מידע לפיו החוליה עומדת לבצע פיגוע נוסף באמצעות מטען חבלה שבידיה. בשל החשש המיידי לחיי אדם, המחבל הוגדר כ"פצצה מתקתקת", ובשב"כ קיבלו היתר משפטי להפעיל אמצעים פיזיים חריגים בחקירתו. אתמול דווח כי חל שיפור במצבו, וכי הוא צפוי להיחקר שוב בקרוב.

היחידה לבירור תלונות נחקרים במשרד המשפטים פתחה בחקירה אודות הנסיבות שהובילו לאשפוזו של המחבל. מהשב"כ נמסר כי "במהלך חקירתו של ראש תשתית הטרור, אשר ביצעה את פיגוע המטען במעיין דני, שבו נרצחה רינה שנרב ז"ל, הנחקר דיווח כי אינו חש בטוב. בהתאם לנהלים, הוא הועבר לבדיקות ולטיפול רפואי בבית החולים. חקירת תשתית הטרור עודנה מתנהלת ולא ניתן למסור פרטים נוספים".

בנוסף לערביד, נעצרו קסאם שבלי, תושב כובר, ויזן מג'מאס המתגורר ברמאללה, שניהם כבני 25. שבלי היה עצור בעבר על מעורבות בפעילות טרור. הוא ייצר את החנ"מ (חומר נפץ מרסק) ממנו הורכב המטען, סייע בהרכבתו והיה שותף להפעלתו בשטח. מג'מאס היה שותף מלא לתכנון הפיגוע ולביצועו בפועל, והיה עצור בעבר על מעורבות בפעילות טרור עממי. חבר נוסף בחוליה הוא נזאם מחמד, כבן 21, תושב ביר זית, פעיל בארגון הסטודנטים של החזית העממית באוניברסיטת ביר זית.

‏מהשב"כ נמסר כי החוליה, בראשותו של ערביד, תכננה לבצע פיגועים נוספים, בכלל זה פיגועי ירי ופיגוע חטיפה. במהלך החקירה הוסגר מטען נוסף שהיה ברשות התשתית. כוחות הביטחון פוצצו את המטען בשטח.

תגיות:פיגוערינה שנרבמעיין דני

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה