חדשות יהדות

נתניהו מפתיע: עם איזה רב חב"די - ראש הממשלה למד בסתר?

בכנס מטעם הציונות הדתית שהתקיים השבוע בגבעת שמואל - ראש הממשלה חשף את שמו של הרב החב"די שעמו נהג ללמוד גמרא בסתר כדי "להשיג רוגע נפשי", כדבריו

נתניהו (צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90)נתניהו (צילום: מרק ישראל סלם, פלאש 90)
אא

בכנס מטעם הציונות הדתית שהתקיים השבוע בגבעת שמואל - ראש הממשלה חשף את שמו של הרב החב"די שעמו נהג ללמוד גמרא בסתר כדי "להשיג רוגע נפשי", כדבריו. 

במסגרת נאומו סיפר נתניהו כי "הרבה אנשים שואלים אותי איך אני עומד בכל החקירות והלחצים", ומשיב כי יש מקום שממנו הוא מצליח לשאוב כוחות להתמודד, מקום שנותן לו כוח ורוגע נפשי, מפלט מהלחץ הרב שהוא שרוי בו. "אני עונה 'כן', יש סעודת שבת עם שרה והבנים שלנו. אני מוצא מפלט במשפחה ובהליכה ברגל, וברוב הזמן הפנוי שיש לי, ואין לי הרבה - אני קורא".

בשלב מסוים החל נתניהו לספר על השבת שלו ושל בני ביתו, וסיפר כי רעייתו שרה נוהגת להפריש חלה מדי שבוע - מנהג שאותו ספגה בבית אביה שמואל בן ארצי - חוקר תנ"ך ומורה לתנ"ך. בשעות הצהריים של יום השבת, ראש הממשלה משקיע ברוחניות ולומד תורה בקביעות יחד עם בנו אבנר. "אנחנו שמים כיפה על הראש, ואנחנו קוראים את פרשת השבוע, הפטרה ופרקי אבות".

"וכשרציתי להתעמק", הוסיף ואמר: "לקחתי כמה שיעורים בסתר אצל הרב עדין שטיינזלץ". הרב עדין שטיינזלץ בן ה-83 הוא חתן פרס ישראל, מקורב לחסידות חב"ד ומחבר ספרים רבים ברוח החסידות. 

תגיות:נתניהוחב"דרבי

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה