חדשות בארץ

נתניהו ניחם את משפחתו של דביר שורק הי"ד: "נמשיך להעמיק שורש"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע עם רעייתו לעפרה וניחם את בני משפחת שורק על הירצחו של בנם דביר הי"ד: "צריך לראות את המשפחה הזאת, את תעצומות הנפש שלה, כדי להבין עד כמה גדול המטען הרוחני שלהם, של העם שלנו, ולכן לא יוכלו לנו אף פעם"

| י"ב אב התשע"ט |
נתניהו בעפרה, היום (צילום: פלאש 90)
אא

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הערב (שלישי) עם רעייתו שרה לעפרה, לניחום אבלים בבית משפחת שורק, היושבת שבעה על בנה דביר הי"ד שנרצח בפיגוע דקירה בגוש עציון.

בדברים שאמר בצאתו מבית המשפחה, הזכיר נתניהו את סבו של דביר, הרב בנימין הרלינג הי"ד, שנרצח בפיגוע ירי בהר עיבל לפני 19 שנה: "האירוע המשפחתי האחרון של הרב הרלינג היה הברית של דביר. חודשיים אחרי הברית, הסבא נרצח. דביר לא הכיר את הרב הרלינג, והמשפחה גדלה בצלו של סב שהיה ניצול שואה ולוחם, הוא לחם עד הרגע האחרון".

"הם גידלו משפחה למופת", הוסיף נתניהו. "אנחנו ראינו את הילדים, את האהבה ביניהם, את אהבת ישראל ואהבת האדם שטבועה בהם. והנה קרה האסון הנורא והמזוויע הזה. ראינו את הנער התמים הזה, שכולו טוהר, נרצח באכזריות כזו גדולה".

"מה שראיתי כאן, בבית הזה, זו קודם כל הנחישות להיאחז בארצנו ללא שום סייג, זו גם הנחישות שלנו להילחם באויבינו", הדגיש ראש הממשלה. "אנחנו מגיעים אל מבקשי נפשנו, גם כאן ובכל חזית. אנחנו נחושים להגן על המדינה שלנו – אלו לא מילים בעלמא, אלו מילים אמיתיות – עד שאויבינו יבינו שאי אפשר לעקור אותנו משום מקום בארץ ישראל, גם לא מהמקום הזה. אנחנו נמשיך להעמיק שורש ונמשיך להילחם, ככל שהדבר נדרש, ולצערי הדבר נדרש".

"אמרתי גם שארץ ישראל נקנית בייסורים. צריך לראות את המשפחה הזאת, את תעצומות הנפש שלה, כדי להבין עד כמה גדול המטען הרוחני שלהם, של העם שלנו, ולכן לא יוכלו לנו אף פעם".

"אמרתי למשפחה שהרצח הפרטי של דביר מעיד על הרצח הכללי שהם היו מבצעים בכל אחד מאיתנו לו רק היו יכולים. הסיבה שהם לא עושים את זה, זה לא משום שההסתה והשנאה הנוראה לא מפעפעת בהם, זה פשוט משום שהם לא יכולים. אנחנו מונעים מהם לעשות זאת, או שאנחנו מגיעים – ידנו משגת. אנחנו נמשיך להילחם בהם. הגדרתי אותם כ'חיות אדם', אבל אני חושב שאני גרמתי עוול לחיות", סיים נתניהו את דבריו.

גופתו של שורק, תלמיד ישיבת ההסדר "מחניים" שליד קיבוץ מגדל עוז בעציון, התגלתה בשבוע שעבר (בלילה שבין רביעי לחמישי) עשרות מטרים בלבד משער הקיבוץ כשעליה סימני דקירה. שני המחבלים שרצחו אותו נעצרו בסוף השבוע, בתום מצוד נרחב של שתי יממות, בכפר בית כאחל, צפונית לחברון.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 5 (4 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

יומן "שנה וברכותיה" לשנת תש"פ - הרבנית ימימה מזרחי

65לרכישה

מוצרים נוספים

ערכת חזרה ללימודים לבנות - חיים ולדר וילדות מספרות על עצמן

ערכת חזרה ללימודים לבנים - חיים ולדר וילדים מספרים על עצמם

ערכת חזרה ללימודים - מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל

ילדים מספרים על עצמם בקומיקס 3 - חיים ולדר

60 גיבורים - הרב יוסף ברוק

סדר הדורות הקצר - הרב שלמה בניזרי

לכל המוצרים