חדשות בארץ

בהלה על הרציף: הרכבת נסעה עם התינוקת – ללא האם

דקות ארוכות של חרדה עברו על אם לתינוקת בת חמישה חודשים, שהעלתה את בתה עם העגלה לרכבת, וכאשר חזרה לרציף לאסוף את בנה – החלה הרכבת לנסוע והותירה אותה מאחור. הדרמה הסתיימה לבסוף בשלום, הודות לפעולתם המהירה של אנשי הרכבת

| ח' תמוז התשע"ט |
רכבת ישראל, אילוסטרציה (צילום: שאטרסטוק)
אא

דקות ארוכות של חרדה עברו הבוקר (חמישי) בתחנת הרכבת בבנימינה על אם לתינוקת בת חמישה חודשים, שאיבדה את ילדתה. הסיפור החל כאשר האם העלתה את העגלה עם התינוקת לרכבת, שעמדה ברציף לקראת נסיעה. היא ירדה לרגע לרציף, כדי להעלות את בנה הגדול לרכבת. אלא שהתוכנית השתבשה כאשר דלתות הרכבת נסגרו, וזו החלה בנסיעה דרומה כשהתינוקת עליה – ללא האם.

מנהל תחנת בנימינה, אילן סאייג, נזעק לרציף 3, ממנו יוצאות רכבות פרבריות דרומה, למשמע צעקות. כשהתברר לו מה קרה, הוא פעל במהירות: לאחר שהצמיד עובד תחנה לאם המבוהלת, הוא עלה ברשת החירום הרכבתית מול הפקח שעל הרכבת, ובמקביל יצר קשר עם כל צוותי התחנות באזור. הפקח איתר בתוך זמן קצר את העגלה ובה התינוקת, ולא עזב אותה. כאשר הרכבת הגיעה לתחנת חדרה, הוא העביר את התינוקת למנהל התחנה ולמנהל המשמרת, שהמתינו על הרציף. הם הביאו את התינוקת למשרד המנהל והרגיעו אותה, עד להגעתה של אמה כעבור מספר דקות.

"היה לי חשוב כל הזמן להדגיש לאמא שהתינוקת לא לבד", סיפר סאייג. "אני קורא מכאן לכל ההורים הנוסעים עם ילדיהם בחופש הגדול – אל תסירו את עיניכם מהילדים ברציפים ובתחנות".

השמרטפים לעת מצוא של רכבת ישראל תיארו את הדקות המתוחות שעברו עליהם. סיני סימנטוב, מנהל תחנת חדרה, סיפר כי בתור אבא לתינוק בן חודש הוא עדיין רועד מהתרגשות: "כל הזמן דאגתי להדגיש לאמא שהתינוקת בידיים טובות שכבר גידלו 2 תינוקות. בעוד מספר ימים אני יוצא לחופשת לידה, וקיבלתי אימון מצוין".

מורדי בן שמחון, מנהל המשמרת בתחנת חדרה, אמר: "לא הפסקתי לחשוב על הילדות שלי. מיד לאחר שמסרתי את התינוקת לאמא, התקשרתי לבנות שלי ושאלתי לשלומן".


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (23 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים