בחירות 2019

יו"ר העבודה פועל להקמת ממשלת אחדות: "דיברתי עם כולם, מליצמן עד עודה"‎

יממה לאחר שנבחר לכהן כיו"ר העבודה, מצהיר פרץ כי הוא פועל להקמת ממשלת אחדות לאחר הבחירות, ללא נתניהו. לצורך זה, אמר, שוחח עם כלל חברי הסיעות. במקביל, לפי הסקרים הערב, העבודה בראשותו מתחזקת קמעה, לאחר השפל ההיסטורי בבחירות האחרונות

| ל' סיון התשע"ט |
פרץ (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
אא

לאחר שאמש (רביעי) נבחר בפעם השנייה לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה, חבר הכנסת עמיר פרץ חשף כי הוא פועל להקמת ממשלת אחדות ללא בנימין נתניהו, כאשר לצורך כך דיבר על כלל ראשי הסיעות בכנסת. "אחרי ששוחחתי איתם, בשבוע הבא אתחיל בשיחות עם כלל ראשי המפלגות", אמר בריאיון לחדשות 12.

"שוחחתי גם עם בני גנץ, אורלי לוי, אריה דרעי, ליצמן, איימן עודה, אחמד טיבי וניצן הורוביץ", אמר יו"ר מפלגת העבודה החדש-ישן. "שבוע הבא אני מתכוון להתחיל בשיחות עם כולם אני הטלתי על עומר בר לב שיהיה איש הקשר עם הגורמים, שיבחן הצעה ויבדוק מה יסייע לאחד את הגוש ולהקים ממשלה אחרת שלא בראשות נתניהו".

יממה לאחר שנבחר לראשות העבודה, הערב פורסם בחדשות 12 כי המפלגה בראשותו מתחזקת בשני מנדטים ומקבלת 8 מנדטים. גם בסקר שפורסם בחדשות 13 מסתמן כי שינוי במפלגה, שבבחירות האחרונות הגיע לשפל היסטורי, והיא זוכה ל-7 מנדטים.

"שאלת ההובלה איננה על הפרק כי היא לא חשובה, קודם בואו נמצא מכנה משותף אידיאולוגי", הסביר פרץ את מאמציו ליצירת ממשלת אחדות לאומית. "האם אנחנו מדברים על תהליך מדיני? אני לא אוותר על החלום לשלום אני לא אוותר על כך שדגל השלום והצדק החברתי יונפו, כי שניהם צריכים להיות חבורים אחד לשני כי הם משרתים אחד את השני. בוא קודם כל ניגש לשאלות האידיאולוגיות ואחר כך נעבור לשאלות הפרסונליות".

בהתייחס למחאות של קהילת יוצאי אתיופיה, אמר פרץ כי "לא הייתי קורא להם אתיופים, הם ישראלים דוברי אמהרית. קורה פה דבר חמור הרקמה הרכה ביותר של החברה הישראלית נפתחת ברגע". לדבריו, "שאף אחד לא ישלה את עצמו שהכול קשור במקרה ההריגה הנוראית של בן העדה. מדובר פה בתחושה של אפליה, קיפוח וגזענות כלפי העדה. אם הם מדווחים שכשהם הולכים ברחוב שואלים אותם שאלות אז מדובר בתופעה גזענית שצריך להתמודד איתה ולעקור אותה מהשורש".

"אני גאה בכך שיש אזרחים ישראלים שלא אדישים למתרחש ואם הם מסכימים בזמנם הפנוי לבוא ולעשות את זה יכול להיות שזה חלק מריפוי החברה", הדגיש. פרץ הצטרף לקריאות בני העדה האתיופית על הקמת ועדת חקירה חיצונית, שתבחן את התנהלות המשטרה  כלפי הקהילה. "בני העדה אינם מאמינים לממסד הישראלי ולכן חייבים להקים ועדת חקירה ממלכתית שנשיאת בית המשפט העליון תמנה", ציין.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.1 (10 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

יומן "שנה וברכותיה" לשנת תש"פ - הרבנית ימימה מזרחי

65לרכישה

מוצרים נוספים

ערכת חזרה ללימודים לבנות - חיים ולדר וילדות מספרות על עצמן

ערכת חזרה ללימודים לבנים - חיים ולדר וילדים מספרים על עצמם

ערכת חזרה ללימודים - מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל

ילדים מספרים על עצמם בקומיקס 3 - חיים ולדר

60 גיבורים - הרב יוסף ברוק

סדר הדורות הקצר - הרב שלמה בניזרי

לכל המוצרים