בחירות 2019

"חייבים לשלב ידיים, אכריע בקרוב"

במהלך ריאיון שהעניק ראש הממשלה ויו"ר העבודה לשעבר, אהוד ברק, הודיע כי הוא שוקל חזרה לחיים הפוליטיים תחת מפלגה עצמאית ולא דרך מפלגת העבודה. ברק גם תקף בחריפות את הקבינט של נתניהו וטען כי הוא מוטרד מהחברים החדשים בקבינט, שעשויים לגרור את ראש הממשלה ל"הרפתקאות"

| י"ט סיון התשע"ט |
ברק (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
אא

בהתבטאות פומבית ראשונה בנושא, ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, הודיע אתמול (שישי) על כוונתו לשוב לזירה הפוליטית במפלגה עצמאית. בריאיון, שהעניק לחדשות 12, אמר כי קיבל פניות רבות מגורמים במפלגת העבודה שדחקו בו להתמודד לתפקיד היו"ר, אך הוא, לדבריו, ביכר להתמודד באמצעות מפלגה משלו. יחד עם הודעתו, ברק לא הבהיר אם יודיע על חזרתו בימים הקרובים, אך אמר כי אם ישוב לחיים הפוליטיים, יפעל לאיחודם של מפלגות המרכז-שמאל.

"אני מדבר עם כולם, העניין הוא שאני בוחן האם אני ואנשים כמוני יכולים להביא לכך שיהיה איחוד במרכז-שמאל שימנע את מה שקרה הפעם, והכוונה שגם כחול לבן יהיו בפנים", אמר ברק. "אנרגיה עצומה התבזבזה בתוך הגוש במקום שהגוש יעלה את מדינת ישראל על המסלול, במקום שהמדינה תהיה בת ערובה של מושחתים שבראשם נתניהו".

לדעתו של ראש הממשלה לשעבר, השאלה שאמורה להעסיק את המרכז-שמאל היא "לא מי יסכים לשבת בממשלת אחדות לאומית עם נתניהו, סער או כ"ץ אלא מי יכול להוביל את הגוש לניצחון כדי שיחזיר את המדינה לדרך המלך. אני עוד לא הכרזתי שאני נכנס, הזהרנו מראש שאם לא תבינו ותפנימו שהדבר העיקרי הוא הגוש ולא המפלגה כך הבחירות ייגמרו. הדבר הזה לא הובן. אני מאחל לכחול לבן ולכל המפלגות האחרות כל טוב, אבל חייבים לשלב ידיים".

 "הייתה לי יותר מהצעה אחת לעמוד בראש העבודה", אמר ברק שכיהן בעבר כיו"ר העבודה, "אבל הגעתי לכלל מסקנה שזה לא נכון לרוץ לראשות המפלגה. החלטתי שאני צריך לבחון את האפשרות להקים מפלגה שכמו שעשינו לפני 20 שנה, שאנחנו לא רוצים לבזבז גרגר של אנרגיה אחד על השני". ברק שלל בתוקף כל אפשרות של חבירה למפלגת העבודה: "אני אוהב מאוד את איציק שמולי ואת סתיו שפיר וגם את עמיר פרץ, אבל אסור לי להפנות את הזרקור יותר מדי לאחד המועמדים. אני מעריך שמי שינצח שם יהיה בשל לחיבורים".

ברק הבהיר כי במידה ויבחין כי "גוש המרכז-שמאל ירכיב בסופו של דבר את הממשלה הבאה", הוא יוכל "להמשיך בעסקי הסייבר והקנאביס" שלו, ללא שייכנס לפוליטיקה. "מתבגרים ומשתנים ומבינים שיש עוד אנשים מוכשרים שיכולים לעשות את זה", אמר.

"אנחנו קרובים היום יותר לעימות אזורי מול איראן"

במהלך הריאיון, התבקש ראש הממשלה לשעבר להתייחס להסלמה הנוכחית במפרץ הפרסי, והודעת הממשל האמריקני על תגבור כוחותיה באזור. ברק ניצל את ההזדמנות וסנט קשות בראש הממשלה, בנימין נתניהו: "הקבינט שמתכנס ועלול להתכנס חלילה במקרה של הסלמה בגזרה האירנית, עם אנשים שלא היו בו, ושיושב בו ראש ממשלה מסית ומפרק ומפורר, אני חושש מזה", אמר, "אמנם יש לנתניהו נטייה טבעית לא להיכנס להרפתקאות אבל כשהוא מגובה באוחנה, רגב או סמוטריץ', אני מודה שאני מוטרד. בזמנו שמענו מנתניהו מה קורה לראש ממשלה שצריך לנהל מדינה, אילו שיקולים נכנסים תחת חקירות. כשהיועצים שלו זה סמוטריץ' ופרץ אני לא רגוע".

 ברק טען כי "אנחנו היום קרובים יותר לעימות אזורי מול איראן". לדבריו, המהלך האחרון של האמריקנים, שעצרו מתקפה על טהראן בהוראתו הישירה של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, מהווה כניעה לאיראן. "לאמריקנים אין דרך פשוטה לרדת מהמסלול הזה אחרי שגמרו את הסיבוב הזה עם דגלים למטה ולאירנים אין דרך לצאת מזה גם כן. יש פה דבר שיוביל למערכות נוספות וכל מערכה מכילה את הסיכון שבפעם הבאה זה ייצא משליטה, תגובות אירניות יכולות להגיע גם אלינו דרך חיזבאללה, חמאס ודרך הגולן. זה מחייב היערכות, מחשבה, להבין ולהתכונן לכל האפשרויות".


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.5 (6 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים