חדשות יהדות

מרגש: היהודי היחידי באי הניח תפילין לראשונה בחייו - לא תאמינו כיצד

בחור חרדי בשם אבי אורבך שטייל בהונלולו עם חברו - קידש שם שמיים ברבים כאשר נראה כשהוא מניח תפילין לזר ברחוב - שהתגלה כיהודי היחידי באי שאליו הגיעו. מה עוד הצליח לרגש את אורבך?

(צילום אילוסטרציה)(צילום אילוסטרציה)
אא

בחור חרדי בשם אבי אורבך שטייל בהונלולו עם חברו - קידש שם שמיים ברבים כאשר נראה כשהוא מניח תפילין לזר ברחוב - בנסיבות הכי מדהימות שיש. 

"אני לא יודע מאיפה להתחיל", כתב אורבך לצד הסרטון, כך על פי הדיווח באתר 'כיכר השבת'. אורבך סיפר כי הוא נמצא בהונלולו יחד עם חבר, וכי בדרכם לאי קאליה החליטו השניים לעצור ולתדלק את הרכב בתחנת דלק. "כשחזרתי לרכב ניגש אלי אדם ושאל:' האם מה שיש לך בראש זה יארמולקע, כיפה'? השבתי: 'בהחלט, ומי כבודו'. והוא עונה: 'אני היהודי היחידי באי, יש קהילה באי השני'. 

בנקודה זו מיודענו מתלהב ומציע לו לראות את האוצר שלו - התפילין. "המבט בעיניו הסגיר את חוסר הידיעה, ומכאן הדרך קצרה לשכנע אותו לנסות פעם ראשונה, תוך הסבר על הקשר שמקשר אותנו עם בורא עולם. כמובן שהתרגשתי כפי שמעולם לא התרגשתי. שאלתי מה שם משפחתך, והוא ענה לי 'קופל'".

באותו רגע הרגיש קופל לרגע שהוא מקבל מכת שוקר חשמלי, מההלם. "'קופל זה משפחה של סבא שלי לפני השואה', אמרתי לו. "איננו מכירים, אבל אם חשבתי שבאתי בשביל לחגוג יום הולדת וכמה פגישות - התברר שיושב בשמיים ישחק, ולבלתי יידח ממני נידח שלחני", סיכם את הפוסט, וריגש את הרשת. 

תגיות:יהודיםתפיליןהונלולו

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה