חדשות יהדות

חנן בן ארי בפוסט מרגש: "סיימתי את מסכת ברכות"

הזמר והיוצר חנן בן ארי סיפר כיצד חזר ללימוד הגמרא לאחר נתק של 10 שנים, והצליח לסיים את מסכת ברכות: "עשינו את זה בקבר רבי עקיבא בטבריה, כי אין כמוהו בלהוכיח לנו שאפשר להתחיל גם בגיל 40, ושאין ייאוש בעולם. אין"

(תמונת הגמרא: שאטרסטוק; תמונת חנן בן ארי: פלאש 90)(תמונת הגמרא: שאטרסטוק; תמונת חנן בן ארי: פלאש 90)
אא

הזמר והיוצר חנן בן ארי ריגש אתמול (רביעי) רבים כאשר העלה לרשת פוסט, בו סיפר כי לאחר 10 שנים של ניתוק מלימוד הגמרא הוא הצליח לשבור מחסום פסיכולוגי ולסיים בסייעתא דשמיא את מסכת ברכות.

"משהו קצת אישי שהתלבטתי אם לשתף אתכם, והחלטתי שאולי זה יעשה טוב למישהו אז שווה", פתח בן ארי את דבריו. "10 שנים לא יכולתי לגעת בגמרא. לא יודע עד היום להסביר מה בדיוק גרם לתחושת הריחוק הזו, אבל פשוט לא הצלחתי לפתוח את הספר וללמוד. וניסיתי, באמת ניסיתי, אבל משהו בלב היה חסום. וככל שהזמן עבר, הרגשתי כמה אני מתרחק מהאור האינסופי שהעם שלנו מעביר מדור לדור".

בן ארי, תלמיד ישיבה בעברו, החליט לבסוף "לקפוץ למים", כלשונו, לפני שנה וחצי: "הודעתי לכמה שכנים בפרדס חנה שאני מתחיל ללמוד מסכת ברכות, ושהם מוזמנים ללמוד איתי, שעה כל שבת. התארגנה חבורה מגוונת ומדהימה, של אנשים שעובדים קשה כל השבוע ופשוט לא מספיקים לעצור וללמוד תורה".

"אתמול, אחרי שנה וחצי של לימוד איטי וסבלני, סיימנו את מסכת ברכות. עשינו את זה בקבר רבי עקיבא בטבריה, כי אין כמוהו בלהוכיח לנו שאפשר להתחיל גם בגיל 40, ושאין ייאוש בעולם. אין".

"זה היה אחד הערבים המרגשים בחיי. רקדנו ובכינו ושרנו ושמחנו כמו בחתונה. תודה לקדוש ברוך הוא שנתן לנו תורת חיים. תודה לאשתי שהכל שלה ובזכותה", סיים בן ארי את הפוסט המפעים.

 

"נתת לי עוד כוח לתת לבעלי עוד כוח ללמוד"

הפוסט של בן ארי עורר התרגשות רבה. הגולשים הודו לו על ששיתף אותם בחוויה הרוחנית וחלקו עמו את רשמיהם והתנסויותיהם האישיות מלימוד הגמרא. היו שציינו כי דבריו העניקו להם זריקת מרץ להתחבר אל התורה. להלן מקבץ ציטוטים מהתגובות הרבות.

"באמת ריגשת, אחי, איזה כיף לך שהצלחת לסיים. אמן ואצליח להיאחז בגמרא ככה כל חיי".

"גם אני הרגשתי כמוך תקופה ארוכה, והיום ברוך השם אני בשיעור קבוע פעם בשבוע וזכינו לסיום מסכת. תחושה אדירה. אשריך, אח יקר".

"חוויה מוכרת. ההרגשה הכי טובה. אתה חושב שאתה כל כך רחוק, ופתאום מאיפה שהוא נקרה לדרכך איזה לימוד או קריאת תהילים. פתאום אתה מרגיש הכי קרוב, ומתחמם הלב, ואתה מבין שרק אתה זה שמיואש מעצמו. הקב"ה רק מחכה שתרשה שתיכנס אליך השפעתו יתברך. אני מסיימת לכתוב ומבינה כתבתי לעצמי חיזוק. תודה על גלגול המחשבה".

"אחי היקר והטוב, אין לי מילים באמת לומר לך עד כמה אני מודה לך שכן החלטת להעלות את הפוסט הזה".

"היום אני בן 40. את כל החיים שלי בזבזתי בהבלי הזמן, ונמצא היום בדיוק בין שני צדי הנחל. כשמצד אחד העבר המכביד, ומצד שני העתיד המבטיח. והבלבול, אוי הבלבול. אבל במה ששיתפת – קידמת אותי עוד מילימטר. בכנות אומר שכרגע זה נראה לי רק מילימטר, אבל באמונה שלמה מאמין ששנות אור לעתיד".

"וואו, חנן, ריגשת אותי כל כך. עכשיו נתת לי עוד כוח לתת לבעלי עוד כוח ללמוד".

"אין דבר העומד בפני הרצון, אף פעם לא מאוחר. אשרייך, ממש ריגשת אותי".

"מתרגשת לקרוא. אורייתא, האור של החיים שלנו. ותודה שפרגנת לאשתך, כי באמת גם רבי עקיבא הגיע להיות מה שהוא רק בזכות אשתו".

"אלוף העולם. השיתוף הזה עשה לי חשק גם לנסות לפתוח את הגמרא".

"סבא שלי בן 79 עובד כמוסכניק כל חייו, קם כל יום ב- 03:30, חזר בתשובה והתחיל לפני עשור ללמוד שעתיים לפני התפילה כל יום מסכת ברכות. הסיום הראשון לקח לו 7 שנים, ועכשיו הוא אוטוטו מסיים שוב".

תגיות:גמראחנן בן ארי

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה