דניאל מזרחי

אני פועל בעולם מתוך ידיעה שבאמת "הכל בראש"

בורא עולם נותן לכל אחד את הכוחות לנצח אפילו את מה שנראה כבלתי אפשרי. דניאל מזרחי בטור מיוחד לעילוי נשמת אמו

דניאל מזרחידניאל מזרחי
אא

בשבת הקרובה אני מציין את יום פטירתה השישי של אמי הביולוגית. לא אכנס לכל סיפור ילדותי, שעליו אני מפרט יותר במהלך ההרצאות שלי, אבל פטירתה הכניסה אותי לבלבול ולסערת רגשות. מצד אחד, בקושי יצא לי להכיר אותה, והיא היתה איתי בקשר רק אחת לכמה חודשים. אבל מצד שני, הרגשתי חמלה עבור מי שהביאה אותי לעולם, סבלה כל חייה, וטיפול בי היה הרבה מעבר ליכולתה. במשך זמן מה הייתי שקוע במחשבות. שאלתי את עצמי, מה אני יכול לתרום לעילוי נשמתה? השאלה הזאת הובילה אותי לשאלה גדולה הרבה יותר, והיא - מה אני יכול להוסיף לעולם, ומהי השליחות שלי בחיים?

התחלתי לכתוב חוברת השקפה על זווית הראיה כלפי הקשיים בחיי, ומכאן הדברים התחילו להתגלגל. ההרצאות, השירים והדיסקים שהוצאתי עם זמרים חסידיים, ראיונות החיזוק בתקשורת. השיתוק ממנו אני סובל מאפשר לי תפקוד מלא של הראש בלבד, ולכן החלטתי לפני זמן לא רב לאגד את כל הפעילות שלי (הרצאות, שיחות על מוטיבציה אחד על אחד, כתיבת בלוגים ועוד), הכל תחת המוטו שלי לחיים: "הכל בראש".

בשבוע שעבר אזרתי אומץ ויצאתי לבד למרכז העיר. נכנסתי לחנות בגדים לקנות חולצות ומכנסיים לקיץ. החנות היתה עמוסה, והמעברים היו צרים לכיסא הממונע. לקח זמן עד שהצלחתי לתקשר עם אחד המוכרים, אבל הוא היה לחוץ וחסר סבלנות, וביקש מהקונים האחרים לדבר איתי ולהבין מה אני מחפש. לימדתי את עצמי שבמצבים כאלו, בהם לא ידוע מאין יבוא עזרי, אני מדמיין איך אני כבר אחרי המשימה או הדבר שרציתי לעשות, ואת הסיפוק מהביצוע. תוך כדי החשיבה החיובית הזאת הצלחתי להירגע, והדיבור שלי התייצב. הם הביאו לי את הבגדים שהייתי צריך והסברתי להם איפה נמצא הכסף עבור התשלום.

אני פועל בעולם מתוך ידיעה שבאמת "הכל בראש", ושבורא עולם נותן לכל אחד את הכוחות לנצח אפילו את מה שנראה כבלתי אפשרי. הקשיים תמיד יהיו, והחכמה היא להפוך - בעזרת החשיבה החיובית - את המילה "קשיים" ל"אתגרים". ביום הזה, בו אני מציין את פטירתה של אמי ז"ל, אני רוצה לקרוא לכולם להתחזק ולהאמין במסוגלות שלהם להגשים כל מטרה.

אני מזמין את כולם לשתף בתגובות כיצד הם הצליחו להתגבר על אתגר שעמד בפניהם.

דניאל מזרחי

תגיות:דניאל מזרחיבעלי מוגבלות

כתבות שאולי פספסת

הידברות שופס

מסע אל האמת - הרב זמיר כהן

60לרכישה

מוצרים נוספים

מגילת רות אופקי אבות - הרב זמיר כהן

המלך דוד - הרב אליהו עמר

סטרוס נירוסטה זכוכית

מעמד לבקבוק יין

אלי לומד על החגים - שבועות

ספר תורה אשכנזי לילדים

לכל המוצרים

*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה