בחירות 2019

הפליק פלאק של ליברמן

הצהרתו של יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, כי לאחר הבחירות יכפה על הליכוד וכחול לבן להקים ממשלת אחדות, סותרת את דבריו לאורך מערכת הבחירות הקודמת ולאחריה, ואפילו את דבריו בשבוע שעבר

| י"ג סיון התשע"ט |
ליברמן (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)
אא

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, חולל אמש (מוצאי שבת) סערה פוליטית בעקבות הצהרתו כי לאחר הבחירות מפלגתו תפעל להקמתה של ממשלת אחדות לאומית שלא תכלול את המפלגות החרדיות. בניגוד להצהרות קודמות שלו, ליברמן לא דחה על הסף את האפשרות שבני גנץ יעמוד בראש הממשלה הבאה.

אלא שרק לפני חודשיים נשמע ליברמן אחרת לחלוטין. לאחר שהתבררו תוצאות הבחירות הוא דחה בפסקנות את הספקולציות על הקמתה של ממשלת אחדות בהשתתפות כחול לבן, הליכוד וישראל ביתנו: "ממשלת אחדות אפשר להקים סביב נושא אחד מסוים. סתם להקים ממשלת אחדות זאת תהיה ממשלת שיתוק ואנחנו לא רוצים ממשלת שיתוק".

"מדינת ישראל ידעה ממשלות אחדות או ממשלת חירום לאומית באמת בשעות הקשות של העם והמדינה או ערב ששת הימים או משבר כלכלי", המשיך ליברמן, "אבל כרגע במצב שאנחנו נמצאים אין סיבה, כי ממשלת אחדות כזאת תהיה ממשלת שיתוק לאומי".

"אני רוצה לחזור על מה שאמרנו כל מערכת הבחירות. אנחנו יכולים להיות רק חלק מממשלת ימין, במעשים ולא בדיבורים. אנחנו לא יכולים להיות חלק מממשלה בראשות גנץ. כפי שהסברתי, אין שום צורך כרגע להקים ממשלת אחדות לאומית", חתם ליברמן את דבריו החד-משמעיים.

אפשר גם להיזכר בהתבטאות של ליברמן לפני חמישה ימים בלבד. בראיון לאולפן ynet אמר יו"ר ישראל ביתנו כי "הסיכוי היחיד של בכירי כחול לבן להרכיב ממשלה זה בקוטב הצפוני יחד עם הדובים. אין להם שום סיכוי".

 

הליכוד: "יצא המרצע מהשק"

אמש, כאמור, ביצע ליברמן זיגזג רועש כשכתב בחשבון הפייסבוק שלו: "בשבוע האחרון, על רקע הניסיונות מצד נתניהו למקד את הקמפיין בשאלה מי יהיה ראש הממשלה, נדהמתי לראות את התחרות הפרועה והמבישה שהתפתחה בין גנץ לנתניהו בשאלה מי ייכנע ומי יוותר יותר לחרדים", כתב ליברמן בחשבון הפייסבוק שלו. "מפלגת ישראל ביתנו, בניגוד מוחלט לליכוד, סבורה שהסוגיה החשובה ביותר שהבוחר צריך לשקול בבואו אל הקלפי היא איזו ממשלה תהיה ומה יהיה הרכבה – אם זו תהיה ממשלת הלכה או ממשלה לאומית וליברלית".

"בנסיבות שנוצרו – הקטסטרופה שהציבור עדיין לא כל כך מודע לה בתקציב המדינה, והאתגרים הביטחוניים הצפויים – תפקידנו לכפות על הליכוד ועל כחול לבן להקים ממשלת חירום לאומית ליברלית: ישראל ביתנו – הליכוד – כחול לבן", הוסיף ליברמן. "ממשלה שתשקף את רצון הרוב המוחלט של אזרחי מדינת ישראל. המפלגה שתקבל את מרב המנדטים, נציגה יהיה המועמד להרכבת הממשלה – בלי החרדים ובלי איתמר בן גביר. לאחר גיבוש תקציב המדינה, הסכמות בסוגיות הביטחון וסיכומים בנושאי דת ומדינה תוקם קואליציה, ורק אחר כך מי שירצה, על בסיס קווי היסוד האלה, שיצטרף בשמחה"

בליכוד הגיבו על דבריו של ליברמן בהודעה בה נאמר: "יצא המרצע מהשק: ליברמן אומר בפירוש שהוא מוכן ללכת עם לפיד וגנץ ולכפות הקמת ממשלת שמאל. מי שרוצה ממשלת ימין חייב להצביע רק לליכוד בראשות נתניהו".

מכחול לבן נמסרה התגובה הבאה לדבריו של יו"ר ישראל ביתנו: "אם ליברמן היה מגיע למסקנה הזאת לפני שהוא ומפלגתו הצביעו בעד פיזור הכנסת – היו נמנעות בחירות מיותרות. אבל כמו שאומרים בחוג הקוטב הצפוני – עדיף מאוחר מאשר לעולם לא".

בש"ס הגיבו כי "ליברמן לא רלבנטי יותר. הוא יישאר מחוץ לממשלה הבאה. גמר עם הימין, נעול בשמאל ולכן הוא לחוץ, היסטרי, מנסה לקושש קולות, אבל הוא ייכשל כמו תמיד. ליברמן, שפעם אומר ככה ופעם אחרת, הוכיח שוב שהוא פוליטיקאי ציני ולא אמין".

"ליברמן בצרות", נאמר עוד בתגובת ש"ס. "הוא התנתק לחלוטין מגוש הימין. קיבל גט כריתות לאחר שמנע הקמת ממשלת ימין, זאת כששיקר כהרגלו והבטיח להמליץ על נתניהו כראש ממשלה. בשבוע שעבר הכריז שבני גנץ יקים ממשלה עם דובי הקוטב וסגר את הדלת גם עם השמאל. כעת נשאר לו טריק אחרון: הוא מכריז כי יכפה ממשלת אחדות. עוד בדיחה של ליברמן".


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.4 (8 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

חומש אור החיים עם ביאור אור לעיניים

320לרכישה

מוצרים נוספים

כמים ליבך - הרבנית ימימה מזרחי

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

ילדים מספרים על עצמם 11 - חיים ולדר

חבורת תריג 4 - בתעלומת בבל - חיים ולדר

חבורת תריג - עונה 7

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים