בחירות 2019

דרמה: גבאי הודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים

שנתיים לאחר שנבחר ליו"ר וחודש לאחר כניסתו לכנסת, אבי גבאי מודיע כי לא יתמודד ברשימה לכנסת הבאה. גבאי סיפר כי ייעצו לו שלא לפרוש, אולם "הלב אמר לא. תחתוך, תתנתק. לך הלאה". אלא, שגם ברשימה לכנסת לא רצה להישאר מאחר והוא "לא רוצה להיות המשך של אותה תופעה"

| ט' סיון התשע"ט |
גבאי (צילום: פלאש 90)
אא

יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ אבי גבאי, הודיע הערב (רביעי) על פרישה מרשימת המפלגה לכנסת הבאה. "את ההחלטה שלא להתמודד על ראשות המפלגה קיבלתי מזמן. לצידה נותרה התלבטות האם להישאר ברשימה לכנסת או לא", אמר גבאי, "ההתלבטות הזאת מלווה אותי שבועות ארוכים והתייעצתי לגביה עם עשרות אנשים. כמעט בכל השיחות הללו הזכירו לי את האמירה של אריק שרון ז"ל – הכי חשוב להישאר על הגלגל".

הודעתו של גבאי מגיעה לאחר שאתמול הודיע כי לא יתמודד בשנית לראשות מפלגת העבודה. אלא שהיום, בצעד מפתיע, שנתיים לאחר שנבחר ליושב ראש וחודש לאחר שהחל את כהונתו כחבר כנסת, הודיע על פרישתו מהחיים הפוליטיים. את הסיבה שהביאה אותו להחליט על פרישה, גבאי סיפר כי למרות לחצי האנשים, "הלב אמר – לא. תחתוך, תתנתק. לך הלאה". במחווה למשא ומתן הקואליציוני שניהל עם ראש הממשלה בנימין נתניהו שעות לפני פיזור הכנסת, עובדה שהחמירה, לדבריו, את מצבו הפוליטי, אמר גבאי כי "במאי 2016 הייתי בצומת דומה. ללכת עם האינטרס האישי הקר ולהישאר שר בממשלה או ללכת עם הלב והאמת שלי ולהתפטר".

 

"מפלגה שלא יכולה להתאחד, לא יכולה להציע לציבור שתנהל לו את המדינה"

בדבריו, תקף גבאי בחריפות חסרת תקדים את התנהלותם של חברי העבודה וכן את תהליכי המפלגה. כדוגמה לכך הזכיר את הדיון שנערך אתמול בבית המשפט המחוזי בתל אביב שנסוב על עניין פנימי ופרוצדוראלי של המפלגה. "הדיונים האלה", אמר גבאי, "שחוזרים ונמשכים לאורך כל הדרך, לצד הריבים והמחלוקות שנלווים להם, המחישו לי שהתרבות המפלגתית לא משתנה, ולמרות שהאמנתי שאוכל לה – לא הצלחתי. המפלגה במשבר גדול".

גבאי המשיך ותקף: "אני מאמין שמפלגה שלא יכולה להתאחד וללכת קדימה, לא יכולה לבוא לציבור ולהציע לו שתנהל את המדינה. בסוף מדובר בחיים ובאיכות החיים של אזרחי המדינה ולא רק במשחק פוליטי פנים מפלגתי. חשוב לי להדגיש - אני מאמין גדול בעמדות, בערכים ובתפיסות של המפלגה. מאמין שהעמדות שלנו משרתות את כלל החברה הישראלית. אני גאה בכך שהצגנו את העמדות הללו ואת התכניות המפורטות שלנו בבחירות האחרונות, גם כאשר הקשב היה אפסי והלך למקומות אחרים.

"אני יודע שחלק עצום בחברה הישראלית מאמין בעמדות הללו, כולל חלק גדול ממצביעי מפלגות הקואליציה. אבל הם לא מצביעים לנו, לעמדות שלנו ושלהם, בין השאר בגלל הריבים וההתעסקות הפנימית האינסופית, חוסר הנאמנות ההדדי והעובדה שאנחנו משדרים לציבור שאנחנו עוסקים רק בפוליטיקה. את התרבות הזאת לא הצלחתי לשנות כיו"ר ובוודאי שלא אצליח כחבר כנסת מן השורה. ובלי לשנות את התרבות הזאת אי אפשר להצליח".

יחד עם ההודעה אתמול על פרישה מהמרוץ לראשות המפלגה, גבאי הסביר כי לא היה מעוניין להישאר כיו"ר לשעבר בתוך מפלגת העבודה, זאת מאחר "ואחת הסיבות לבעיית התרבות היא יושבי ראש לשעבר שנותרים ברשימה. ואני לא רוצה להיות המשך של אותה תופעה". בחתימת דבריו אמר  כי אין לו תכניות להמשך דרכו הפוליטי, וכי הוא "לא יודע איך ומה אעשה עבור הציבור אבל המחויבות שלי נותרה בעינה. אני שב ומודה לכם, לאלפי אנשים נפלאים שחברים במפלגה, עשו ועושים רבות למען הציבור והמפלגה. הלב שלכם במקום הנכון".


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.3 (3 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים