בחירות 2019

גפני: "גם אם מפלגה חילונית תציע מדינת הלכה אנחנו נצביע נגד"

לאחר ההתנערות הנחרצת של המפלגות החרדיות מדבריו השנויים-במחלוקת של ח"כ סמוטריץ', מבהיר יו"ר דגל התורה כי אף אם תעלה הצעה חוק שתבקש להכפיף את המדינה להלכה היהודית – הם יתנגדו

| ח' סיון התשע"ט |
גפני (צילום: פלאש 90)
אא

על רקע הקמפיין הנגטיבי של יש עתיד וישראל ביתנו הטוענות כי המפלגות החרדיות והדתיות חותרים למדינת הלכה, הצהיר היום ( שלישי) יו"ר דגל התורה, ח"כ משה גפני, שזהו שקר. "הם חיפשו משהו להגיד נגדנו", אמר. "אני אומר את זה לפרוטוקול - גם אם מפלגה חילונית תציע מדינת הלכה אנחנו נצביע נגד. שתדעו שזה שקר".

גפני המשיך ותקף את אנשיו של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן שלנוכח סירובו העיקש לקבל את פשרת החרדים שהוצעה לוו בשעות האחרונות, ישראל צעדה לבחירות חדשות ויקרות. "הפיזור זה בגללכם. אם לא אתם, אם הייתם מתנהגים נורמלי לא היה פיזור". גפני הוסיף: "ראיתי מודעה שלכם 'כן למדינת יהודית - לא למדינת הלכה'", אמר. "תגידו", שאל, "מתי שמעתם מאתנו איזה שהוא רמז על מדינת הלכה?!". לדבריו, "מאז קום המדינה לא היה דבר כזה. אתם מציעים מדינת הלכה, אנחנו נתנגד", הודיע.

דבריו של בכיר יהדות התורה מצטרפים לדברים שאמר בשבוע שעבר בהם התנער ממסריו של יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ': "אנחנו לא נגיד כמו סמוטריץ' שאנחנו רוצים מדינת הלכה", אמר בכנס לשכת רואי החשבון באילת, כשהוא מתייחס לסערה שחוללו דבריו של יו"ר האיחוד הלאומי על "השבת משפט התורה למכונו", במידה ויזכה בתיק המשפטים.

"אני בכנסת 31 שנה ומעולם לא אמרתי את זה, זה גם מעולם לא נכתב בהסכמים הקואליציוניים שלנו אפילו ברמז", אמר גפני. "נכון שיש מי שרוצה בכל מחיר להעלות את מאבקי הדת והמדינה לכותרות אבל אין מאבקים כאלה. מה שיש, זה רצון שלנו לשמור על הסטטוס קוו".

עוד הוסיף בכיר יהדות התורה כי "אנחנו לא מביאים את בית המקדש או המשיח באמירה או בחוק במדינת ישראל ולכן האמירות האלה אינן נכונות. אנחנו משתלבים באופן אמיתי".


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (23 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים