חרדים

"שרשרת אחאות חוצה את הכביש ואין אינסטוש באופק": מבט על המגזר החרדי

הסופרת גלית דיסטל אטבריאן מספרת על נקודות המבט שלה על החברה החרדית בכלל, ועל הנטייה להסית נגד החרדים. "כל עוד הם קיימים אני יודעת שהיהדות לא תיכחד לעולם"

| ח' סיון התשע"ט |
(צילום אילוסטרציה: shutterstock)
אא

הסתה נגד חרדים? זה לא כדאי, לדבריה של הסופרת גלית דיסטל אטבריאן.

לאחרונה פרסמה הסופרת טור דעה בעיתון "ישראל היום", בו כתבה את דעתה על ההסתה הנפוצה כל כך כנגד החברה החרדית: "החרדים הם טרף קל... זה אופנתי לתעב אותם, זה גם משתלם. אף אחד לא יגבה ממך מחיר על שנאת החינם הזאת... לפעמים הם אפילו מחלקים פרסים לחיזוק".

אך החברה החרדית, לדעתה של דיסטל-אטבריאן, מרתקת וחשובה. היא מספרת כי אחת לשבוע היא עוברת בנסיעתה בשכונה חרדית בירושלים, ומאטה בכוונה תחילה, כדי להתענג על המראה. "כל אחד מהם הוא ציפור עם נוצות יותר צבעוניות מקודמתה", היא כותבת, סאטן מפוספס, סאטן לבן, גרביון, כובעי פרווה... נערות עם צמות אוחזות יד לאח קטן שאוחז יד לאח קטן יותר שאוחז יד לאח קטן יותר, שרשרת אחאות חוצה את הכביש ואין אינסטוש באופק".

נקודת המבט שלה על המגזר שווה קריאה: "הם המגזר הכי מיוחד, מאתגר, מסקרן, מהמם שיש לנו כאן – הם כמו שמורת טבע נדיבה שיש לשמור עליה... הגות ובקיאות, זה מה שמעניין אותם, זה ועזרה הדדית שכל תנועה חברתית חילונית יכולה רק להתקנא בה... הזיכרון החי של איך שהיינו פעם".

היא מוסיפה וכותבת גם: "עבורי הם גם תעודת הביטוח שלנו מול אלוקים – כל עוד הם קיימים אני יודעת שהיהדות לא תיכחד לעולם. על עצמי", היא מסכמת בכנות מרעננת, "אני פחות סומכת".


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.7 (58 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים