סגולות

רוצים לקבל את כל משאלותיכם? קבלו סגולה נפלאה

פסוק מפורש בתהילים מעניק לנו סגולה נפלאה למילוי משאלות הלב: "והתענג על ה' – וייתן לך משאלות ליבך"

| כ"א אייר התשע"ט |
(צילום: shutterstock)
אא

בגיליון 'מתוק מדבש' מספר הרב פנחס ברייער את הסיפור המתוק הבא: "יום אחד כשנסעתי במונית, פנה אלי הנהג ואמר: 'כבוד הרב, אני רוצה לספר לך דבר חידוש. אנחנו 'עם סגולה', תמיד מחפשים סגולות שונות לכל עניין ועניין. והנה מצאתי סגולה פשוטה שהיא בוודאי מסוגלת להושיע מכל דבר והיא מאוד מהנה, הרב רוצה לשמוע?'

הרב ברייער הנהן בראשו, והנהג החל בדבריו: "קרה לי פעם שהייתי זקוק לישועה בכמה עניינים, ישבתי וקראתי ספר תהילים והנה הגעתי לפסוק: 'והתענג על ה' ויתן לך משאלות ליבך'. עצרתי וחשבתי לעצמי: 'הנה, יש כאן הבטחה מדוד המלך ע"ה, שאם אני אתענג במצוות שאני מקיים - הקב"ה יתן לי את כל משאלות הלב שלי'.

"אבל אז חשבתי: 'רגע אחד, באיזו מצווה אני יכול להתענג? למצוא את העונג בלימוד התורה ובתפילה זו דרגה גבוהה. בינתיים אני יכול להתענג במצוות שבת. הרי חז"ל במפורש קבעו כי יש לענג את השבת במאכל ובמשתה, ויש דעות שזוהי מצוות עשה מן התורה. לכן, הלכתי וקניתי לכבוד שבת קודש מטעמים משובחים במיוחד. כיוון שאני גר לבד, החלטתי שבליל שבת אחרי הסעודה אני עורך לעצמי עונג שבת פרטי", ממשיך הנהג בדבריו.

"קניתי עוגה טובה, פירות מתוקים שתיה טובה ועוד דברים טעימים. בליל שבת לאחר הסעודה הוצאתי את המטעמים, פתחתי ספר פירושים על פרשת השבוע והתחלתי להתענג על העוגה ועל הפירות והשתיה, באמצע שרתי שירי שבת, וכאשר הרגשתי תענוג גדול נשאתי את עיניי ואמרתי: 'ריבונו של עולם, אני מקיים את הציווי 'וקראת לשבת עונג' כי אתה ציווית כך, ודוד המלך הבטיח 'והתענג על ה' ויתן לך משאלות ליבך', אז אני מענג את השבת, ואתה – תן לי משאלות ליבי".

"כבוד הרב, אתה לא יודע כמה 'דילים' נסגרו בזכות אותו עונג שבת שקיימתי", סיים הנהג את דבריו.

 


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (237 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים