חדשות בארץ

דרמה: פרקליטו של נתניהו הודיע כי הפסיק לייצגו

בעקבות אי תשלום שכר הטרחה, נבות תל-צור, פרקליטו של ראש הממשלה, הודיע לוועדת ההיתרים כי הפסיק לייצג אותו. במקביל, ברקע נשמעים דיווחים כי נתניהו מחפש פרקליטים חדשים

| י"ז אייר התשע"ט |
פרקליט של נתניהו, נבות תל-צור בדיון בבית המשפט העליון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
אא

נבות תל צור, פרקליטו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שיגר הערב (רביעי) מכתב לוועדת ההיתרים בה הודיע כי הפסיק לייצג את ראש הממשלה וכי מי שמרכז את הטיפול בתיקי נתניהו הוא עו"ד עמית חדד. הודעת תל-צור, ששימש כראש צוות ההגנה של נתניהו, מגיעה בעקבות אי-תשלום שכרו. בשבוע שעבר דווח כי בין צוות הפרקליטים, רק מול עו"ד עמית חדד הוסדר העניין הכספי, מה שגרם לו לאסוף את חומרי החקירה.

בפועל, הפרקליט היחיד שניהל את המגעים האחרונים עם לשכת היועץ המשפטי לממשלה היה עו"ד חדד, עובדה שהגבירה את הערכה כי התפטרות תל צור הינה הראשונה לשאר ההתפטרויות.

בשבוע שעבר דווח כי גורמים בסביבתו של נתניהו החלו בניסיונות להחליף את צוות ההגנה כאשר הם העלו שמות שונים של פרקליטי צמרת שיטפלו בתיקים 1000, 2000 ו-4000 בהם חשוד נתניהו בשוחד, מרמה והפרת אמונים.

ראש הממשלה בדרך לשימוע

מוקדם יותר היום הודיע היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, כי השימוע בתיקי נתניהו ייערך ב- 2 וב- 3 באוקטובר. מדובר בדחייה של שלושה חודשים לעומת תאריך היעד הראשוני אותו הציב מנדלבליט לקיום השימוע – לא יאוחר מה- 10 ביולי. הודעת מנדלבליט מגיעה לאחר שבשבוע שעבר דווח כי עו"ד חדד פנה ללשכת היועמ"ש וביקש לדחות את השימוע בשנה, שלדבריו הוא נזקק להם כדי להיערך אליו כראוי. חדד ציין כי מדובר ב"פרק זמן סביר ומקובל", אך במכתב ששלח אליו היום עוזרו של מנדלבליט, גיל לימון, נכתב: "אין כל הצדקה לכך שהשימוע ייקבע לעוד שנה ממועד איסוף חומרי החקירה על ידך, דבר שיפגע באינטרס הציבורי החיוני של קבלת החלטה בתיק בהקדם האפשרי, ובנסיבות העניין אין לו כל הצדקה עניינית".

"ההחלטה על משך הזמן המוקצה לצורך היערכות לשימוע תלויה בנסיבותיו של כל מקרה ומקרה", נאמר עוד במכתב, "כאשר מן הצד האחד נלקחים בחשבון היקפי החקירה ומורכבות התיק, ומן הצד השני נשקלים האינטרסים הציבוריים של אכיפת החוק וייעול ההליכים. כך נעשה, כמובן, בקשר לתיקי חקירה קודמים בעלי אופי דומה לתיקים בהם נחקר ראש הממשלה כחשוד, וכך נעשה בעניין תיקי החקירה של ראש הממשלה כעת".

"היועץ שקל את מכלול האינטרסים המפורטים לעיל, בשים לב להיקף חומרי החקירה ולצורך לאפשר לראש הממשלה להיערך לשימוע. כמו כן, נלקחה גם בחשבון העובדה שכתב החשדות הועבר לידיך ביום 28 בפברואר 2019, וחומרי החקירה הועברו לרשותך – לפי בקשתך – החל מיום 10 באפריל 2019. מובן כי המועד בו בחרת לקחת את חומרי החקירה בפועל אינו רלוונטי. בנסיבות אלו, החליט היועץ המשפטי לממשלה להיעתר לבקשה ולדחות את מועד קיום השימוע בכשלושה חודשים נוספים, מעבר לשלושת החודשים המקוריים שניתנו לשם כך, והכל כדי להיענות לבקשתכם במידת האפשר".

בנוסף לשני ימי השימוע שנקבעו לתחילת אוקטובר, החליט מנדלבליט כי במידת הצורך ייקבע יום דיונים נוסף בשבוע שלאחר מכן.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4 (10 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים