חדשות בארץ

נס בצפת: עגיל חולץ מגרונו של פעוט בן שנתיים וחצי

הפעוט, שהובהל על ידי הוריו למרכז הרפואי זיו בצפת, סבל מאי שקט, רייר ולא הפסיק לבכות. צילום רנטגן גילה כי הוא בלע עגיל. הוא הועבר בדחיפות לחדר ניתוח, ובחסדי שמיים הצליחו הרופאים לחלץ את הגוף הזר מגרונו

| כ"ז ניסן התשע"ט |
צילום רנטגן של הפעוט, עם העגיל (צילום: המרכז הרפואי זיו, צפת)
אא

פעוט בן שנתיים וחצי מהגליל העליון הובא היום (חמישי) על ידי הוריו לחדר המיון במרכז הרפואי זיו בצפת. ההורים אמרו לרופאים כי ילדם מרייר, סובל מאי שקט ואינו מפסיק לבכות.

הצוות הרפואי ביצע במהירות צילום רנטגן, ממנו התברר – לתדהמת כל הנוכחים – כי הפעוט בלע עגיל טבעת דק ומוזהב, שהתמקם באזור המסוכן בכניסה לוושט, בסמוך לקנה הנשימה.

בשל מיקומו המסוכן של הגוף הזר, הובהל הפעוט בדחיפות על ידי רופאי מחלקת אף אוזן גרון, ד"ר סער אוחיון וד"ר מרואן כרם, לחדר הניתוח. הרופאים, שנעזרו בציוד אופטי חדיש, הצליחו – בחסדי שמיים מרובים – לחלץ את העגיל בהצלחה מגרונו של הילד מבלי שנגרם לו נזק. הורי הפעוט הודו בהתרגשות רבה לרופאים על הטיפול המסור והמהיר שהעניקו לילדם.

ד"ר שלמה מרחבי, מנהל יחידת אף אוזן גרון וכירורגיית ראש צוואר במרכז הרפואי זיו, הדגיש כי חובה להרחיק ילדים מחפצים קטנים, אשר עלולים להישאף לדרכי הנשימה או הבליעה ולסכן את חייהם.
העגיל שנשלף מגרונו של הפעוט (צילום: המרכז הרפואי זיו, צפת)


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 5 (9 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים