בחירות 2019

גבאי יודח? רוסו: "לא פוסל"

בעקבות הודעת היו"ר על הקדמת הפריימריז במפלגת העבודה, מודיע החבר החדש במפלגה, טל רוסו, כי הוא לא פוסל התמודדות על כס היושב ראש

| כ"ד ניסן התשע"ט |
גבאי ורוסו (צילום: פלאש 90)
אא

אוכלת ראשיה: על רקע הקדמת הבחירות המקדימות להנהגת מפלגת העבודה, אמר הערב (שני) חבר המפלגה, טל רוסו, כי הוא לא דוחה אפשרות על ריצה לכס יו"ר המפלגה. "אני לומד את המגרשים", אמר בשיחה עם 'חברת החדשות'.

רוסו, שרק הודות לשיריון של יו"ר העבודה אבי גבאי - הוא מוצב במקום 2, אמר: "אני לא גיבשתי לעצמי אני בונה את תמונת המצב בשני המגרשים ואני אקבל את ההחלטות בהמשך. אני לא פוסל שום אופציה".

כזכור, מוקדם יותר החודש הודיע יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, כי החליט להקדים את הפריימריז לראשות המפלגה, והם צפויים להתקיים בעוד כחצי שנה. על רקע כישלונו בבחירות, צפוי כי גבאי יודיע שלא יתמודד שוב.

חרף מפלתה הגדולה של מפלגת השלטון לשעבר, טרם ברור האם ומתי מתכנן גבאי להתפטר מתפקידו, עם זאת מוקדם יותר דווח ב'חברת החדשות' כי היו"ר גבאי שוקל לפרוש מתפקידו ולמנות במקומו יו"ר זמני. בכינוס ועידת המפלגה שתתקיים היום, יאפשר לחברי הציר להחליט על הקדמת הפריימריז או, במקביל, להדיח את גבאי ולמנות במקומו יושב ראש זמני. אם מינוי יו"ר זמני יצא לפועל, הרי שהוא יכהן כ-14 חודשים מעת הבחירות לכנסת, עד לפריימריז חדשים - כפי שקובעת חוקת המפלגה. עוד נקבע בחוקה כי היו"ר הזמני לא יועל להתמודד בבחירות המקדימות, עובדה שככל הנראה תעמוד לרועץ לחברי הכנסת שלא ימהרו לקחת את מושכות ההנהגה.

בהודעה שפרסם  בחשבון הפייסבוק שלו, יומיים לאחר הבחירות, גבאי הבהיר כי בכוונתו להישבע אמונים כחבר בכנסת ה-21. "אני מכיר ויודע מהו כובד המשקל והאחריות שמונחים על כתפיו של יושב ראש מפלגת העבודה", כתב.

"אמשיך לפעול למען תנועת העבודה והציבור בישראל וב-30 באפריל אשבע אמונים כחבר בכנסת ישראל ואשרת את הציבור מהאופוזיציה. בימים הקרובים אקיים התייעצויות עם חברי הכנסת של מפלגת העבודה לגבי הקדמת מועד הפריימריז לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה ואפשרויות נוספות שעומדות על הפרק", הצהיר יו"ר העבודה.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 0 (0 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים