חדשות בעולם

התובע הכללי: ה-FBI ריגל אחר טראמפ

התובע הכללי של ארצות הברית הודיע לקונגרס כי הוא פותח בחקירה שתקבע האם המעקב של הבולשת הייתה חיונית

| ו' ניסן התשע"ט |
התובע הכללי האמריקני בוועידת המשפט של הסנאט (צילום: שאטרסטוק)
אא

התובע הכללי של ארצות הברית, ויליאם בר, אמר אתמול (רביעי) לקונגרס כי קיימת סבירות גבוהה כי הבולשת הפדרלית של ארצות הברית ריגלה אחר קמפיין הבחירות של המועמד הרפובליקני, דונלד טראמפ. בר גם הודיע כי בכוונתו לפתוח בחקירה כדי להבין האם צעד חריג זה היה חיוני.

לדברי בר, "ייתכן שה-FBI הלך רחוק מדי" כשהחליט על חקירת קמפיין טראמפ ב-2016. "ריגול אחר קמפיין פוליטי הוא עניין גדול", אמר באר למחוקקים. "אני חושב שריגול אכן התרחש. השאלה היא, האם זה נעשה כראוי? אני לא אומר שלא, זה פשוט מדאיג אותי. יש הרבה שאלות".

"זו אינה חקירה של ה-FBI", קבע התובע הכללי. "אני חושב שהיה כנראה כישלון בקרב קבוצה של מנהיגים בדרג העליון של הבולשת", אמר בר.

 ביום שלישי הודיע בר כי הדו"ח המלא בעניין המעורבות הרוסית בבחירות, של התובע המיוחד רוברט מולר, ישוחרר לציבור "בתוך שבוע". לדבריו, "אז אוכל לדון עם שני יושבי הראש של ועדות המשפט (בבית הנבחרים ובסנאט; א"פ) על הדו"ח ועל כל בקשה נוספת שתהיה להם". הודעתו מגיעה לאחר שלפני כשבועיים, בר מסר לקונגרס את סיכום הדו"ח של מולר.

כזכור, על פי הדלפות של מספר חברי קונגרס, בדו"ח נקבע כי לא נמצאו ראיות הקושרות את נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, בקנוניה כלשהי עם ממשלת רוסיה במאמץ להשפיע על מערכת הבחירות לנשיאות. על פי הדיווחים, בדו"ח נטען כי "החקירה לא העלתה שחברים בקמפיין טראמפ קשרו קשר עם ממשלת רוסיה או תיאמו עמה פעולות שמטרתן להתערב בבחירות". לדברי יו"ר הוועדה המשפטית בקונגרס האמריקני, ג'רי נדלר, "הדו"ח לא מאשים את טראמפ בביצוע פשע ומנגד גם לא פוטר אותו". נדלר, שהיה ראשון חברי הקונגרס שהדליף את הדו"ח, טען כי הדו"ח שהועבר ממשרד המשפטים היה "קצר מאוד".

בתוך כך, בשבוע שעבר דווח ב'ניו יורק טיימס' כי כמה מהחוקרים המיוחדים בצוות של מולר, טוענים כי ממצאי דו"ח מולר "חמורים יותר ומזיקים יותר לדונלד טראמפ" מכפי שהובא בתמצית הקצרצרה של המסמך שפורסם לאחר סיום החקירה.

במסגרת החשד להתערבות הרוסית בבחירות 2016, נפתחה חקירה שהתנהלה במשך השנתיים האחרונות, ובה נחקרו 34 מעורבים ושלוש חברות. במהלך החקירות, נאלצו מקורביו של הנשיא טראמפ להודות בשורה של עבירות חמורות ונגד חלקם כבר הוגשו כתבי אישום. טראמפ מכחיש בתוקף כל קשר ל"קנוניה", וטוען כי עצם פתיחת החקירה מהווה "ציד מכשפות".


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.9 (14 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים