חדשות מדע

מתקרבת לנחיתה: "בראשית" ביצעה בהצלחה תמרון נוסף סביב הירח

התמרון נועד לקרב את החללית אל פני הירח ולהכין אותה לביצוע הנחיתה על הכוכב במסלול הטוב ביותר. הנחיתה אמורה להתרחש ביום חמישי

| ג' ניסן התשע"ט |
הירח ממרחק 550 ק"מ (צילום: "בראשית", SpaceIL והתעשייה האווירית)
אא

החללית הישראלית "בראשית" ביצעה הבוקר (שני) בשעה 07:48 תמרון מוצלח נוסף סביב הירח. במהלך התמרון פעלו מנועיה של החללית 36 שניות והיא שרפה כ- 6 ק"ג של דלק.

לחללית צפויים עוד 3 תמרונים סביב הירח לפני נחיתתה עליו, שאמורה להתבצע ביום חמישי הקרוב בסביבות השעה 23:00. התמרונים נועדו לקרב את החללית אל פני הירח ולהכין אותה לביצוע הנחיתה במסלול הטוב ביותר. התמרון האחרון הוריד את גובהה של האפולונה – הנקודה הרחוקה מפני הירח במסלולה של "בראשית" – מ- 750 ק"מ ל- 250 ק"מ. גובה זה הפך בפועל לפרילונה – הנקודה הקרובה לפני הירח. כעת נמצאת החללית במסלול אליפטי, בגובה של 211 ק"מ על 467 ק"מ מפני הירח.

אתמול לפנות בוקר, בשעה 04:36, ביצעה "בראשית" בהצלחה תמרון ראשון סביב הירח עצמו, וזאת לאחר שביום חמישי שעבר היא השלימה את התמרון הקריטי ביותר במסעה – "תמרון הירח", שנועד ללכוד אותה בכוח הכבידה של הירח. בתמרון אתמול, הצוותים בחדר הבקרה של התעשייה האווירית ביהוד הפעילו את כל מנועיה של החללית למשך 271 שניות, על מנת לבלום את החללית בעוצמה הגבוהה ביותר שנעשתה עד כה. במהלך זה נשרפו כ- 55 ק"ג של דלק. באמצעות התמרון, גובהה של האפולונה – הנקודה הרחוקה מפני הירח – הורד מ- 10,400 ק"מ ל- 750 ק"מ בקירוב.

עמותת SpaceIL והתעשייה האווירית, האחראיות על המיזם השאפתני של "בראשית", ממשיכות בתרגול תרחישים ובביצוע סימולציות שונות לקראת הנחיתה.


דרגו את המאמר - ותעזרו לקידומו בגוגל:

ממוצע 4.5 (19 מדרגים)
הנקראים ביותר
הידברות שופס

סט ארכיאולוגיה תנ"כית - הרב זמיר כהן

319לרכישה

מוצרים נוספים

המדריך המלא לחינוך ילדים - הרב זמיר כהן

בוסר המלאכים - ארגז כלים להורי המתבגר - הרב דן טיומקין

רזי התזונה - להתנקות, להבריא, לרזות בקלות

תיק מהודר עם ידית לטלית ותפילין

נטלה מהודרת "עיטורים"

ערכה מהודרת להבדלה

לכל המוצרים